14.-18. jaanuar

Veerandi teine nädal tõi krõbeda külma ning oli juba väga töine. Võistlesime edukalt nii spordis kui ajugümnastikas, mis tõestab järjekordselt, et terves kehas terve vaim. Tulev aeg on väga tihe olümpiaadide poolest ja ka võistlusi jätkub kuhjaga. Õnne järgnevalt mainitud õpilastele ja kõigile, kes varsti võistlustulle sööstavad!

Matemaatikaolümpiaad

19. jaanuaril toimus maakonna 7.-9. klasside õpilaste matemaatikaolümpiaad.

6. Erli Mat 9 c kokku osales 12 õpilast

12. jaanuaril toimus meie koolis Eesti koolinoorte 60. keemiaolümpiaadi piirkonnavoor.     9. klasside arvestuses võitis meie kooli 9.b klassi õpilane Martin Ruut ja sama klassi õpilane Jörgen Jürine sai 8. koha. Meie kooli kaheksanda klassi esindajad kahjuks seekord esikümnesse ei mahtunud.

Viljandimaa noorte talvised sisekergejõustiku meistrivõistlused

Traditsiooniline talvine sisekergejõustikuvõistlus tõi 11.01.2013 Viljandi viilhalli 9 kooli noorsportlased üle maakonna. Võistlust peetakse kolmes vanuseklassis (J-, A- ja B-klass). Jakobsoni kooli esindusel õnnestus saavutada 5 esikohta, 7 teist kohta ja 7 kolmandat kohta. Püstitati uus kooli rekord 13-aastaste poiste arvestuses – Jakob Univer saavutas kolmikhüppes tulemuse 10.43. Kahe esikohaga olid edukamad B-vanuseklassis Ott Martens ja Jakob Univer.

Mõttespordi online-olümpiaad koolidele

15. jaanuaril toimus mõttespordi olümpiaadi teine voor. Meie kooli esindus osaleb antud ettevõtmisel vene kabes. Õpilased on jaotatud kooliastmeti kolme vanuserühma. Meie osaleme 1.-4. klasside ja 5.-9. klasside arvestuses. Teine voor oli edukas 5.-9. klasside arvestuses, kus tõusime koolide arvestuses kolmandalt kohalt teisele ja seda 29 kooli konkurentsis. Nooremate arvestuses, kus osaleb 16 kooli, tõusime kaheksandalt kohalt seitsmendaks.

Individuaalselt esinesid teise etapi turniiril 161 õpilase konkurentsis edukamalt Stefan Airapetjan (8.c) – 3. koht, Kevin Reichenbach (8.c) – 4. koht ja Alari Hommik (8.c) – 10. koht.

Nooremate arvestuses oli meie koolist parim Anette Printzmann (4.b), kes saavutas 17. koha 106 õpilase hulgas.

Saalihoki

Kooli saalihokivõistlused võitis poiste arvestuses 9.c klass ja tüdrukute arvestuses 8.b klass. Viljandi maakonna põhikoolide saalihokivõistlustel saavutasid meie kooli tüdrukud III koha. Poisid saavutasid 9 võistkonna hulgas I koha ja esindavad maakonda üleriigilistel võistlustel. Poiste võistkonnas mängisid Rauno Loit, Taavi Rattasep, Jakob Univer, Kermo Raudsepp, Roger Teor, Oskar Ilves, Mihkel Lippo, Karl Sarapuu, Edgar Toimetaja ja Tõnis Toom.

2c õppekäik RMK Aimla looduskeskusesse.

17. jaanuaril oli meie klassil õuesõppepäev  Aimla looduskeskuses. Olime eelnevalt uurinud Eesti metsloomade elu erinevatest teatmeteostest ja koostanud selle põhjal referaadi. Aimlas saime oma teadmistele kinnitust looduses matkates. Päev algas paaritunnise retkega mööda metsa. Osade loomade teekonna oskasid lapsed jälgede järgi juba ära tunda, kuid ilvese jälje nägemine oli kõigile uudiseks. Looduskeskuse giidid oskavad metsaelu väga huvitavalt tutvustada ja paar tundi 8-9 kraadises külmas möödus kiiresti. Muidugi oli lõkkel keedetud vaarikavarretee igati omal kohal peale pikka kõndimist ja mängimist. Päev jätkus looduskeskuses filmi vaadates ja lõpuks töölehte täites. Lapsed arvasid, et kõik tunnid võiksid isegi talvel metsas olla, mis sellest, et külm on. Kõigil oli looduses midagi õppida ja raamatutarkus sai ka kinnitust. Oli igati kordaläinud päev  nii minu kui laste arvates, seda enam, et kõik oli õpilastele tasuta. Päev toimus RMK korraldatud projekti raames.