Meie tegemised aprillis

Toimus 36. Hubert Pärnakivi jooks, kolme maakonna võistlus „Nutikad matemaatikud“, selgusid täpsemad nooleviskajad, tehnoloogiapäev “Toit ja energia”, minivõrkpalli finaal, põhikoolide moeshow, teadusajakirjade viktoriini 7. voor, stiilinädal

Toimus 36. Hubert Pärnakivi jooks

1982. aastal Viljandi III 8-klassilise kooli (Valuoja Põhikooli) vilistlasena avas Hubert Pärnakivi omanimelise jooksukrossi võistluse. 2014. aastast on Pärnakivi jooksuvõistluse korraldajateks Jakobsoni Kooli spordiõpetajad. Uued korraldajad lasid ringlusesse võistkondliku arvestuse rändkarikad ja lühendasid jooksudistantsi poole võrra (enne 6km- nüüd 2,8km). Koolis on Hubert Pärnakivi tutvustav stend.

Koolidevaheline heitlus rändkarikatele lõppes seekord gümnaasiumitest Suure-Jaani Gümnaasiumi ja põhikoolidest Viljandi Jakobsoni Kooli võiduga.

Joostakse kolmes vanuserühmas: 1.-5. klass; 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Seekordse Hubert Pärnakivi jooksu lõpetas 237 noort jooksusõpra.

Kolme maakonna võistlus „Nutikad matemaatikud“

18. aprillil toimus Abja Gümnaasiumis Tartu, Valga ja Viljandi maakondade traditsiooniline 5.-8. klasside võistlus „Nutikad matemaatikud”.

Sel aastal toimus see juba 39. korda. Võistlus toimub nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

Üldkokkuvõttes sai Viljandimaa I koha

Sellele aitasid kaasa ka meie kooli 10 õpilast.

Nendest parimaid tulemusi said:

5. klass, võistkondlik II koht

Riin Põder 5.c I koht

7. klass, võistkondlik I koht (vahe II kohaga oli 15 punkti)

Janeli Sillaots 7.b I koht

Silver Erm 7.c III koht

Õpetaja Tiina Vilberg

Selgusid täpsemad nooleviskajad

Nädal aega väldanud nooleviskevõistlusel osalesid 7.-9. klassi õpilased. Arvestust peeti tüdrukutele ja poistele eraldi. Võistlussüsteem nägi ette 10 vooru viskamist kolme noolega ja parimad pääsesid edasi superfinaali, kus tuli visata veelkord 10 vooru.

Tehnoloogiapäev “Toit ja energia”
17. aprillil toimus Viljandi Gümnaasiumis 7. klasside tehnoloogiapäev teemal “Toit ja energia”. Meie koolist osalesid 7.b klassi õpilased Janeli Sillaots, Antonio Ibrus, Kevin Jürgen, Sten-Oliver Malk ja Rico Taalfeld. Õpilased osalesid viies töötoas.
Füüsika töötoas “Toiduelekter” tuli õuntest kokku panna vooluring. Bioloogia töötoas “Hambad varna” tutvuti  erinevate loomade hambatüüpidega. Keemias oli kaks töötuba. Töötoas  “Limps” määrati  erinevate jookide pH ja elektrijuhtivus ning töötoas  “Krõps”  määrati kartulikrõpsude koostist. Geograafia töötoas “Eksootika meie toidulaual” tutvuti erinevate viljade ja seemnetega ning uuriti, kus nad kasvavad, millised väljanäevad, kuidas maitsevad. Vahepeal sai vaadata Viljandi Gümnaasiumi II astme õpilaste teadusteatrit “Külmlaud”. Tore ja sisukas päev lõppes ühise tordisöömisega.
Õpetaja Maila Visnap

Minivõrkpalli finaal

16. aprillil toimus Kohilas Eesti Võrkpalli Liidu Miniliiga finaalturniir. Meie kooli tüdrukud saavutasid pingelisel turniiril väga tubli II koha. Võistkonda kuulusid:

Viljandi põhikoolide moeshow

11. aprillil toimus Sakala Keskuses Viljandi põhikoolide moeshow „Värvide mäng“. Moeshow toimus sel aastal juba 7. korda. Omavahel võtsid mõõtu 15 kollektsiooni, autoriteks ja modellideks Jakobsoni, Paalalinna ja Kesklinna kooli 3.-9. klasside õpilased. Üllatusesinejatena astusid üles kolme kooli õpetajad, Paikuse Põhikooli õpilased ja Dance Dream tantsustuudio õpilased.

Jakobsoni kooli esindasid 4.c, 8.c ja 8.d klass. Meie kooli õpilastel läks väga hästi: 4.c klass sai oma kollektsiooniga “Värvikeeris” eripreemia taaskasutuse eest, 8.d klassi kollektsioon “Mäng tasakaalu vahel” (autoriteks Myrtel Rull ja Mari Lassur) võitis III koha ja 8.c klassi ühistööna valminud kollektsioon “Raudsed värvid, erksad närvid” II koha.
Võistlust hindas žürii, kuhu kuulusid Hertta Voido (HERTTA knitwear), Evelin Elbag (Wool in Love), Linda Kuusik (Linda Kuusik Disain), Geili Ohtla (Makeup Artist Geili Ohtla), Paikuse PK esindaja. Sündmust toetasid Viljandi Paalalinna Kool, Viljandi Kesklinna Kool, Viljandi Jakobsoni Kool, Viljandi Linnavalitsus. Auhinnakotte aitasid täita: Woolish Knitting OÜ, Kohvik Amrita, OÜ Kommivabrik, Kohvik Täiskuu, Luuna Pagar, Teater Ugala, HERTTA knitwear ja Fashlab.

Aitäh kõigile osalejatele ja toetajatele!

Teadusajakirjade viktoriini 7. voor

10. aprillil toimus teadusajakirjade viktoriini seitsmes voor märtsikuu ajakirjade Imeline Teadus ja Imeline Ajalugu põhjal. Esimese koha sai 8.a klassi võistkond, kes juhib ka üldkokkuvõttes. Teise koha võitis 7.c klassi poiste võistkond, kes üldarvestuses on kolmandal kohal. Kolmas koht kuulus 9.c klassi võistkonnale, kes üldtabelis on neljandal kohal. Täpsemate punktidega saab tutvuda kolmanda korruse stendil.

Stiilinädal

1.-5. aprillini toimus koolis stiilinädal. Iga päev oli erinev stiil: esmaspäeval naljakate sõnumite, emojide ja miimidega riided; teisipäeva tunnuseks olid võimalikult värvilised riided; kolmapäeva stiil oli sportlik ehk adidas versus nike; neljapäeval said kõik ennast tunda lasteaia lastena ja reedel valisid klassid endale ise stiili, sest lähtuti deviisist “üks kõigi ja kõik ühe eest”. Tore oli näha, et paljud klassid võtsid nädalast aktiivselt osa!