Meie tegemised jaanuaris

Nuputa võistlus, Autobahn 4. klassidele, inglise keele nädal, kodutütarde Kärstna mäng, kooli uisuvõistlus, maakondlikud võrkpallivõistlused, füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor, eesti keele olümpiaadi koolivoor, teadusajakirjade viktoriini IV voor, kooli võrkpalli võistlused,  koolide 3×3 korvpallivõistlused

Nuputa võistlus

31. jaanuaril toimus Viljandi Paalalinna Koolis järjekordne „Nuputa“ võistluse piirkondlik voor. Võistlus toimub kahes vanuseklassis:  5.-6. klasside võistkonnad, kuhu kuulub kaks 5. klassi õpilast ja kaks 6. klassi õpilast ning   7. klassi võistkonnad, kuhu kuuluvad kolm õpilast 7. klassist.

I voor – „jah-ei“ vastust nõudvad küsimused (5 tk)

II voor – ristsõna + ülesanne, mis on seotud lahendussõnaga (ainult 5.-6.kl)

III voor – nuputamisülesanded (12 tk)

IV voor – loovusülesanded (2 tk).

Meie koolist osales mõlemas vanuseklassis kolm võistkonda.

5.-6. klasside I võistkond, kes saavutas I koha, oli koosseisus:

Riin Põder, 5.c; Laura Allik, 5.b; Liya Rogolevskaja, 6.c; Laura Nõmmeloo, 6c.

7. klasside I võistkond, kes saavutas II koha, oli koosseisus:

Janeli Sillaots, 7.b; Lotte Starostin, 7.c; Silver Erm, 7.c

Mõlemad võistkonnad lähevad 4.05.2019 maakonda esindama Jõgevamaale.

Õpetaja Tiina Vilberg

Autobahn 4. klassidele

25. jaanuaril toimus meil koolis 4. klassidele korraldatud saksa keele päev. Mina, Miia aitasin mängu, mis oli 16 Saksamaa linnast koosnev tegevusrada, üles panna ning olin Hamburgi linna ülesande üks osa. Nimelt pidi Hamburgi linna ülesandes tegema kaks pilti. Hamburgi ülesande esimeses pooles prooviti teha võimalikult autentselt ette antud jalgpalli fotot järgi. Teises pooles aga tehti fännipilti ning kasutati selle juures fantaasiat ja jalgpalliga seotud esemeid. Pilte tegin mina. See oli paljude lemmik ülesanne, sest polnud vaja nuputada peaaegu üldse, vaid kasutada oma loomingulisust. Ma sain teada, et Saksamaa on jalgpalli fänne täis ning jalgpall on sakslastele oluline.

Miia Palanen 6. klass

Inglise keele nädal

21.-25. jaanuarini toimus koolis algklasside inglise keele nädal. Lapsed õppisid laule, tantse ja rütmisalme. Nädal lõppes lõbusa üritusega, kus paralleelklassid kaaslastele õpitut näitasid.  Mängisime ja tantsisime koos. Lastele meeldis lõpuüritus väga, sest kaaslastele on ju tore esineda. Ka õpetajad olid rahul. Nägime, mida kolleegid olid välja mõelnud, et igapäevast õppimist huvitavamaks muuta. Saime ka mõned head ideed.

Ürituse lõppedes laste silmad särasid. Ühiselt arvati, et inglise keel on tore ja kasulik ning seda tuleb kindlasti õppida. Lõpuks said kõik osalejad kommi ka ning teise klassi lapsed tahtsid järgmine päev jälle koos laulma tulla.

Nädala korraldajad Rita Moor ja Anne Kilk

Kodutütarde Kärstna mäng

26. jaanuaril osalesime maakondlikul kodutütarde lahingumängul Kärstnas. Ilm oli suurepärane, päike paistis ja maad kattis sädelev lumevaip. Mängu käigus pidime läbima erinevad punkte, nt. esmaabi, keskkonnakaitse, lindude ja loomade ning taimede tundmine, granaadivise, kelgusõit ja karkudel kõndimine. Eriti hästi õnnestusid meil ülesanded esmaabi punktis ja samuti tundsime hästi linde ja loomi ning taimi. Kokkuvõttes saavutasime 66 punkti ja I koha. Auhinnaks saime medalid, diplomid ja kompass/termomeetri.

Oli väga vahva päev!

Marleen Kalg, Aleksandra Kena 4.c klass

Kooli uisuvõistlus

24. jaanuaril toimus 13. korda Jakobsoni kooli uisuvõistlus. Sel korral ületati 2 kooli rekordit. Marian Härm 5.a klassist ületas Rebeca Lotta Aasmäe 750m rekordi 2.03,7. Uued rekordnumbrid on 1.50,3 (tulemus on ühtlasi tüdrukute 3.-9. kl 750m absoluutrekord). Poistest sai rekordiga hakkama Markus Madisson 6.c klassist, kes ületas 2010 aastast Kristjan Johansoni tulemuse 1.38,5. Markus uisutas 750m ajaga 1.34,5. 1500m distantsil jäi kooli rekordist napilt puudu 9.c klassi õpilasel Karl Erik Jürissonil. Tulemus 3.16,2 jääb alla Erki Laanemäe rekordtulemusele 3.14,6.

Võistlus pani punkti selle aasta uisutundidele ja nüüd jätkavad õpilased suusatundidega.

Maakondlikud võrkpallivõistlused

22. jaanuaril toimusid Suure-Jaanis 6.-9. klasside tüdrukute ja poiste maakondlikud võrkpallivõistlused. Meie õpilastel läks väga hästi. Poisid saavutasid II koha ja tüdrukud III koha.
Poiste võistkonda kuulusid: Robin Kahu, Kevin Hunt, Rasmus Räpp, Robin Liinsoo, Ainar Peedo, Hendrik Koks, Morten Siht.
Tüdrukute võistkonda kuulusid: Martha Pilt, Greta Raudsepp, Karolina Siimon, Elisabeth Piirisalu, Lotta Laureen Loo, Ly Viruste ja Lisete Hiiesalu.
Juhendaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor

19. jaanuaril toimus Eesti koolinoorte 66. füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. Kokku osales põhikoolis 8. klasside arvestuses 17 õpilast. Meie kooli õpilastel läks väga hästi. Kaur Kivilaan 8.c klassist jagas I – II kohta. Kauri õpetaja on Kaja Lõuna. Emma Kruusmäe 8.a klassist saavutas III koha, õpetaja Maila Visnap. Berit Ületoa 8.c klassist saavutas 4. – 5. koha, õpetaja Kaja Lõuna.

9. klasside arvestuses osales 16 õpilast. Meie kooli parim oli Sander Ambo 9.b klassist, kes saavutas 6. koha, õpetaja Maila Visnap.

Õnnitleme!

Eesti keele olümpiaadi koolivoor

18. jaanuaril toimus eesti keele olümpiaadi koolivoor 5.-9. klasside õpilastele. Olümpiaadi teema on sel aastal “Oskuskeel”.

Olümpiaadi tulemused

5. klassi  I koht – Artur Andreson, II – Karola Kivipõld, III – Bethany Lisett Oro  (5.c)

6. klassi  I koht – Mariann Märka,  II – Linda Rink  (6.c), III – Hedvig Puusaar (6.b)

7. klassi  I koht – Johanna Saavaste, II – Kertu Pihu, III – Katariina Peipman (7.c)

8. klassi  I koht – Emma Kruusmäe (8.a), II – Carolyn Mardim (8.c), III – Reno Salujõe (8.b)

9. klassi  I koht – Margitta Kupper, II – Eliisabet Veermets (9.b), III – Martin Paalo (9.c)

Vabariikliku olümpiaadi piirkonnavoor toimub 31. jaanuaril Kesklinna koolis ja seal osalevad parimad 7.-9. klassidest.

Palju õnne võitjatele!

Kooli võrkpalli võistlused

17. jaanuaril korraldasime oma loovtöö raames 6.-9. klasside segavõrkpalli võistlused. Võistluse aitasid läbi viia: korraldajad Martha Pilt ja Lisete Hiiesalu, kohtunikud Martha Pilt, Hanna Koks, Greta Raudsepp, Karolina Siimon, Kaisa Rei, Lotta Laureen Loo, protokollija Lisete Hiiesalu, fotograaf Karoliine Kaukvere, juhendajad Kadri Kuusik ja Moonika Pärna. Kokku osales 8 võistkonda: 6.a, 6.b, 6.c, 7.c, 8.a, 8.c, 8.d ja 9.c. I kohale tuli 9.c klass, kes võitis kõik enda mängitud mängud. II koha omanik oli 7.c klass ning III koha omanik 8.d klass. I koht sai auhinnaks kuldmedalid ning II ja III kohta tunnustati diplomiga. Võistlus oli pingeline, huvitav ja lõbus ning kindlasti on plaanis võistlus korraldada ka järgmine aasta.

Esimese koha omanikku 9.c klassi võistkonda ootab ees võrkpallivõistlus, kus vastaseks on õpetajad. Võistlus toimub juba veebruari kuus, tulge kindlasti vaatama ja kaasa elama!

Martha Pilt, Lisete Hiiesalu 8.d

Teadusajakirjade viktoriini IV voor

16. jaanuaril toimus teadusajakirjade viktoriini IV voor. Viktoriini võitis ülekaalukalt 8.a klassi võistkond 16 punktiga. Nemad on liidrid ka nelja vooru kokkuvõttes. Teise koha saavutas 6.c klassi tiim 8,5 punktiga ja napilt jäi kolmandaks 7.c klassi võistkond 8 punktiga. Tublid olid kõik! Kogu tabeliga saab tutvuda kolmanda korruse stendil.

Kohtume veebruaris. Head lugemist!

Ajaloo ja loodusainete õpetajad

Viljandimaa koolide 3×3 korvpallivõistlused

15. jaanuaril toimusid Abjas koolidevahelised korvpallivõistlused. Meie kooli nooremate poiste võistkond saavutas 4.-5. klasside poiste arvestuses tubli 3. koha.