Meie tegemised jaanuaris

Teadusajakirjade viktoriin, füüsikaolümpiaadi koolivoor, füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor, 4.b Kuutsemäel ja Otepääl, 1. klassi viktoriin, Kärstna lahingumäng, klasside vahelised võrkpallivõistlused, kooli uisutamise meistrivõistlused, Viljandimaa koolide 6.-9. klasside tüdrukute saalihokivõistlus

Teadusajakirjade viktoriin

19. jaanuaril toimus teadusajakirjade viktoriini IV voor. Võitis 7.a klassi võistkond Koolon-de-iks-dee 15 punktiga, teine koht 5.c klassi tüdrukute võistkond LMK 13 punktiga  ja kolmas koht 6.c klassi poiste võistkond Elektriautod 6 punktiga.

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor

20. jaanuaril toimus Eesti koolinoorte 65.  füüsikaolümpiaadi  piirkonnavoor. Meie kooli õpilastest oli kõige edukam Laura-Liisa Sell 9.c klassist, kes saavutas 9. klasside arvestuses III koha. Laura-Liisa juhendaja on õpetaja Kaja Lõuna. ÕNNITLEME!

4.b Kuutsemäel ja Otepääl

Talve hakul pakuti klassiga Kuutsekale soodsalt suusatama minna. Võtsime kohe pakkumist tõsiselt, sest nelja aasta jooksul pole lund olnud ning meie 4.b õpilased ei oska suusatada.

Reede, 26. jaanuari hommikul asusime bussiga lõuna suunas teele. Meiega reisisid kaasa Liisi vend, Katriini vend, Katriini ema ja Luisa isa. Otepää poole sõites olid põllud paljad, sest vihm oli lume sulatanud. Kohale jõudes oli probleem: tuubitamise rada ei avatudki. Suusamäele siiski saime. Suusatajad võtsid varustuse ning hakkasid juhendaja saatel mäest laskumist õppima. Õpetaja sõitis tuubitajatega Otepääle. Kõik pidid saama lustida. Kokku olime mäel neli tundi. Vahepeal käisime trahteris söömas.

Nagu ikka, juhtus ka: Katriin kukkus pahasti põlvele ja Andrease jalg sai vigastada. Õnneks tuli kiirabi kohale ja arstitädid andsid abi. Tagasi sõites olime rõõmsad, sest suusatada-tuubitada, lumelaual liuelda oli väga äge. Natuke oli mure kaaslaste vigastuste pärast. Katriin sai Viljandi Haiglas omale jalga toetava kipsi. Andrease jalg kipsist suka. Loodame haigete peatset paranemist ja tagasi kooli tulemist.

õp Rita ja suusatajad-lauatajad Kuutsekal

Algklasside viktoriin

23. jaanuaril alustasid viktoriini-vooru kõige nooremad – 1. klasside õpilased. Auditooriumisse kogunes 12 võistkonda. Lapsed oli üpris elevil. Kui reeglid selgeks räägitud ja soojendusküsimus küsitud, alustasime hoogsat mängu. Peale 10 küsimust oli võistkonnal Ahaa, teadus! 8 punkti koos ja võit taskus. Lisaküsimustele jäid võistlema Bemmimehed, Ninatargad ja Kiisud. Läks vaja lausa kolme lisaküsimust ning lõpptulemus sai järgmine:

I koht – Ahaa, teadus! 8 punkti

II koht – Ninatargad 7 punkti

III koht – Bemmimehed 6 punkti

Esimese kolme koha võistlejad said šokolaadi, kõik ülejäänud kommi põske pista. Hiljem sööklas ütles Oliver Aleks, et ta pole nii vahvas mängus veel kunagi olnud. Oli tõesti vahva mäng! Aitäh kõikidele osavõtjatele ja õpetajatele!

õp Rita Kadaja

Kärstna lahingumäng

27. jaanuaril toimus kodutütarde traditsiooniline Kärstna lahingumäng. Jakobsoni kooli kodutütarde rühmast võttis mängust osa 5 õpilast. Mängus osalesid 2-liikmelised võistkonnad, kel tuli lahendada 8 ülesannet, lisaks kontrolliti ka kohustusliku varustuse olemasolu. Punktide teemad olid sel aastal: esmaabi, ilmakaared, liiklusohutus, jäätmete sorteerimine, meeskonnatöö ja käitumine metsas eksimise korral. Kõik väga vajalikud elulised teadmised ja oskused. Võistlusest võttis osa 18 võistkonda. Meie tüdrukutel läks väga hästi. I koha võitsid Kaisa Rei ja Käthriin Suurhallik 5.a klassist ja II koha Marta-Liisa Kivikas 5.a. Palju õnne!

Klasside vahelised võrkpallivõistlused

11. jaanuaril toimusid võimlas klasside vahelised võrkpallivõistlused. Osa võttis 12 võistkonda. Tundub, et oleme võrkpallikool! Võistluse üldvõitjaks krooniti 8.-9. klasside parim 8.c klass; 6.-7. klasside arvestuses saavutas 1. koha 6.c; 5. klasside arvestuses oli parim 5.c. Õpilaste üldvõitja kutsub välja õpetajate võistkond: ajalooline matš toimub 8. veebruaril.

Kooli uisutamise meistrivõistlused 2018

Alates 2007. aastast toimuvad kooli uisutunnid ja uisuvõistlus Viljandi jäähallis. Uisutamise distantsi pikkuseks on 750m ja 7.-9. klassi poistel 1500m. Sel aastal püstitati 4 uut absoluutrekordit. Lisaks suutis Marian Härm 4.a klassist välja sõita tüdrukute kõigi aegade kiireima aja.

1. klass 750m 1.50,8 Marian Härm 4.a
  2. klass 750m 1.49,7 Markkus Madisson 5.c
  3. klass 750m 2.03,4 Emma-Elenor Peta 7.a
  4. klass 1500m 3.32,0 Stefan Johanson 7.a

Viljandi jäähallis valitsesid head tingimused ja jää oli võistlussõitudeks alati hästi ettevalmistatud. Kiitus jäähalli töötajale.