Meie tegemised mai kuus

Heategevuslik teatejooks, teadusajakirjade viktoriin, 4.c klassi õppekäik Rakverre, Jelgavas traditsioone jätkamas

Heategevuslik teatejooks

9. mail toimus Viljandi Jakobsoni Kooli staadionil heategevuslik Mesikäpa teatejooks. Viljandis osales jooksul ligi 600 õpilast, nende hulgas ka meie Toimetuse liikmed. Jooksjaid oli kohe kollase Mesikäpa särgi järgi kaugelt ära tunda. Võistkondi oli palju ja ergutajaid samuti. Mõned õpilased elasid kaasa ka täiesti võõrastele. Hiljem said sportlased süüa Mesikäpa tooteid. Jooks oli kõigile tore elamus.

Liya Rogolevskaja 6.c

Teadusajakirjade viktoriin

8. mail toimus teadusajakirjade viktoriini VIII voor  Imelise Teaduse ja Imelise Ajaloo aprillikuu numbrite põhjal. VIII vooru võitis 9.c klassi võistkond Yeeet 15 punktiga, järgnesid 8.a klassi võistkond HOBOMO 13 punktiga ja 6.c klassi võistkond LMK 12 punktiga. Vastuste ja turniiri tabeliga saab tutvuda  kolmanda korruse stendil.

Üldkokkuvõttes on  järjestus järgmine:

I koht 8.a klassi võistkond HOBOMO 104,5 punktiga koosseisus: Emma Kruusmäe, Kaupo Kruusmäe, Anete-Marleen Siimon, Emma-Elenor Peta

II koht 6.c klassi võistkond LMK 82,5 punktiga koosseisus: Liya Rogolevskaja, Linda Rink, Miia Palanen, Kätriin Uibo

III koht 9.c klassi võistkond Yeeet 77.5 punktiga koosseisus: Lisette Ant, Ly Viluste, Kevin Hunt, Ainar Peedo

ÕNNITLEME VÕITJAID!

Loodusainete ja ajalooõpetajate nimel õpetaja Maila Visnap

4.c klassi õppekäik Rakverre

7. mail käis 4.c klass Rakveres Politseimuuseumis ja linnuses. Muuseumis saime teadmisi politsei kohtulabori töö kohta. Inimese lahkamine ja siseelundite paiknemine kehas, DNA määramine, verepleki tuvastamine, näpujälje võtmine, sea südame lahkamine jne.
Giid rääkis meile politseitöö minevikust ja tänapäevast ning testisime ka oma regeerimiskiirust.
Linnuses saime tutvuda rüütlite treeningharjutustega. Oli vaja jõudu, osavust ja täpsust. Nüüd teame ka püssirohu valmistamise koostisaineid. Õuduste kambri jätsid osa õpilasi siiski külastamata.
Klassipilt veel Rakvere Vallimäel “Tarvase” juures ja siis Põhjakeskusesse sööma.
Sõit kodu poole möödus rõõmsalt, sest olime õppepäevaga väga rahul.

Õpetaja Tiiu Mürk

Jelgavas traditsioone jätkamas

Viljandi kunagises 1. keskkoolis sai 1962. aastal spordiõpetaja Osvald Mikkori algatusel hoo sisse nelja kooli sõpruskohtumine spordis, mida jätkavad kooli spordiõpetajad tänaseni. Kohtumisel võtavad mõõtu Jelgava 4. keskkooli, Ventspilsi 4. keskkooli, Ülenurme gümnaasiumi ja Jakobsoni kooli põhikooliastme õpilased. Seekord, 58 aastat hiljem, toimus kohtumine Jelgavas. 2015. aastal liitus Riia 49. keskkooli asemel spordikohtumisse Ventspilsi 4. keskkool, kes sel aastal paraku loobus. Tänu eelkõige spordilembeliste koolijuhtidele on sari kestnud 58 aastat, mis on üks pikaajalisem spordikohtumine Eesti koolispordis üldse. Kokku saadakse kord aastas ja korraldus liigub koolist kooli. Traditsioonilised spordialad, milles mõõtu võetakse, on korvpall, kergejõustik ja noolevise. Kõigil aladel on eraldi arvestus poistele ja tüdrukutele.

Seekordne kohtumine oli edukas Jakobsoni kooli võistkonnale, kel õnnestus pingelises konkurentsis Ülenurme kooliga napsata üldesikoht.

Jakobsoni kooli võistkonnal läks paremini kergejõustikus ja nooleviskes. Nooleviskes saavutasid nii poisid kui tüdrukud esikoha. Võidukatesse võistkondadesse kuulusid poistest Timo Tiido, Karl Erik Jürisson, Andreas Hantson ja tüdrukutest Sandra Allik, Kaily Ann Kiuru, Karoliine Käsper.

Kergejõustikus võitsid poisid esikoha ja tüdrukud teise. Individuaalselt oli kergejõustikus edukaim Robin Joost. Robin võitis 800m jooksu ajaga 2.20,5; kaugushüppe tulemusega 5.73 ja oli 100m jooksus ajaga 12,3 teine. Tüdrukutest oli parim Karoliine Käsper kahe alavõiduga. Karoliine võidutulemused: kaugushüpe 4.85 ja kõrgushüpe 1.55. Alavõiduga lõpetasid Jakobsoni kooli esindusest veel Alex Mathias Vilberg kuulitõukes (11.48) ja Andreas Hantson kõrgushüppes (1.65).

Märkimisväärne võit saavutati ka poiste korvpallis, kus õnnestus alistada Jelgava võistkond tulemusega 39:27.

Järgmisel kevadel korraldab spordikohtumise Ülenurme Gümnaasium.

Jakobsoni kooli spordiõpetaja Aivar Hommik