Meie tegemised mais

3.c õppekäik Imavere Piimandusmuuseumisse, inglise keele kirjutamisvõistlus, kevadkontsert, sõpruskohtumine spordis, teadusajakirjade viktoriin, karjääripäev 4. klassidele, võrkpalli miniliiga finaalturniir Tormas

3.c õppekäik Imavere Piimandusmuuseumisse

22. mail võtsime bussiga suuna Imavere Piimandusmuuseumisse. Seal räägiti meile palju põnevat. Aga, mis kõige tähtsam, tegime jäätist. Jäätis tuli küll minu jaoks liiga rammus, aga ikkagi isetehtud. Seal pidasime ka väikese pikniku.
Edasi sõitsime Võhma küünlavabrikusse. Seal nägime palju ilusaid ja huvitavaid küünlaid. Saime ka ise ühe valmistada. Siis põikasime tuppa, kus küünlaid kaunistati. Selles ruumis oli palju küünlaid ja need kõik lõhnasid erinevalt. Nägime ka erinevate linnade küünlaid.
Minule meeldis päev väga.

Paula Adreson 3.c klassist

Inglise keele kirjutamisvõistlus

19. aprillil osalesid kaheksa meie kooli õpilast Viljandi Raamatukogu Ameerika Teabepunkti korraldatud 7. klasside kirjutamisvõitlusel. Õpilased pidid avaldama arvamust teemal, mis neile meeldib ja ei meeldi Ameerikas.

24. mail oodati õpilasi ja nende juhendajaid taas raamatukokku, et teha kokkuvõtteid. Žürii hinnangul oli osalejate tase ühtlaselt tugev, eriti tõsteti esile õpilaste laia sõnavara. Meie kooli õpilastest saavutas Kristjan Laurits 7.a klassist 3. koha ja Otto-Albert Pai 7.d klassist pälvis eripreemia kõige esseelikuma kirjatöö eest.

Palju õnne!

 

Kevadkontsert

17. mail toimus meie kooli kevadkontsert, kus esinesid koorid, solistid, pilliansamblid ja õpetajate bänd. Hoolimata palavast õhtupoolikust, oli saal täis toetavat publikut. Aitäh kõigile, kes aitasid kaasa kontserdi toimumisele. Erilised tänud meie väga tublidele juhendajatele Kristi Vastissonile ja Kersti Soopale ning õpetajate bändi juhendajale Henrile!

 

Sõpruskohtumine spordis

10.-11. mail toimus Jakobsoni koolis 57. korda sõpruskohtumine spordis.

Nelja kooli spordikohtumisel osalevad kaks Läti ja kaks Eesti kooli: Lätist Jelgava 4. keskkool ja Ventspilsi 4. keskkool ning Eestist Ülenurme gümnaasium ja Viljandi Jakobsoni kool. Paraku jäi Ventspilsi esindus seekord mõjuval põhjusel kõrvale.

Kohtumisel olid kavas traditsioonilised alad: korvpall, kergejõustik ja noolevise. Üldvõitjana väljus seekord Ülenurme gümnaasium. Teiseks tuli Jelgava ja kolmandaks Viljandi Jakobsoni kool. Punktiarvestus oli enne viimaseid kergejõustikualasid nii pingeline, et Jakobsoni kooli üldvõit oli käeulatuses. Paraku juhtus nii, et tuli leppida kolmanda kohaga.

Läbi aastate on Jakobsoni kool spordikohtumise võitnud 24 korral. Ülenurme gümnaasiumi võistkond, kes liitus selle ettevõtmisega 2002. aastal, vormistas võidu viiendat korda. Jelgava kooli esinduse kontol on kaheksa üldvõitu.

Seekordset sõpruskohtumist võib kokkuvõttes iseloomustada sõnaga «sõbralik»: igale koolile jagus kaks rändavat võidukarikat. Ülenurme võitis poiste nooleviske ja tüdrukute kergejõustiku, Jelgava nii poiste kui tüdrukute korvpalli ning Viljandi Jakobsoni kool tüdrukute nooleviske ja poiste kergejõustiku.

Võidukasse tüdrukute nooleviskevõistkonda kuulusid Kristi Orujärv, Kaily-Ann Kiuru ja Iiris Olivia Tamm ning esikoha saanud poiste kergejõustikuvõistkonda Kevin Hunt, Virgo Lebedev, Andreas Hantson, Raul Viitmaa, Robin Joost, Braien Reichenbach, Tom Adamson ja Rome Nurmekivi.

Nelja kooli kergejõustikuvõistluse tulemused on leitavad Eesti kergejõustiku liidu kodulehelt.

58. nelja kooli sõpruskohtumine spordis tuleb 2019. aastal Jelgavas.

 

Teadusajakirjade viktoriin

11. mail toimus selle õppeaasta viimane VIII voor teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” viktoriinist. Seitsmest alustanud võistkonnast  pidas kevadeni  vastu neli.

VIII vooru võitsid 5.c klassi tüdrukud 9 punktiga, teist ja kolmandat kohta jäid 7 punktiga jagama  7.a  ja 8.c klassi võistkonnad.

Kogu viktoriinisarja parimad:

I koht 99,5 punktiga 5.c klassi võistkond “LMK ” koosseisus: Liya Rogolevskaja, Mariann Märka, Miia Palanen, Kätriin Uibo.

II koht 87 punktiga 7.a klassi võistkond “Koolondee-iks-deee” koosseisus:  Kaupo Kruusmäe, Emma Kruusmäe, Anete-Marleen Siimon, Georg Klettenberg.

III koht 58,5 punktiga 6.c klassi võistkond “Elektriautod” koosseisus: Silver Erm ja Rednar Tamm.

õpetaja Maila Visnap

 

Karjääripäev 4. klassidele

Viljandimaa Rajaleidja Keskus koostöös Noorte Tugilaga korraldas 8. mail Viljandi Avatud Noortetoas karjääripäeva. Meie koolist osalesid: Emma-Maria Kirsimäe, Jacob Kasemaa, Sander Valk, Anette Suuder, Kethi Sillaots 4.a klassist; Piret Olivia Vuntus, Sandra Lattik, Merilin Põldveer, Eron Moik Kenert Linde 4.b klassist ja Andre Russki, Martti Põder, Carolina Reiles, Bethany Lisett Oro, Kristina Helena Sule 4.c klassist.

Päev algas võistlusmänguga “Ametite fotojaht”. Kõigil võistkondadel oli kaasas fotoaparaat või pildistav mobiiltelefon. Pildid oli vaja kohapeal saata või laadida korraldajate arvutisse. Mängu käigus läbiti kontrollpunktid, mis igaüks oli seotud ühe ametiga. Üks võistkonna liige pildistas, ülejäänud liikmed pidid olema pildil. Ametid olid järgmised: treener, sündmusfotograaf, näitleja, patrullpolitseinik, juuksur, kirurg, klassiõpetaja, kokk, aednik ja autolukksepp.  Pärast võistlusmängu oli söögipaus ja seejärel toimusid Eesti Politseimuuseumi töötoad. Kell 14.45 tehti kokkuvõtted ja jagati meeneid osalejatele. Päev oli põnev ja meeldis kõigile!

 

Võrkpalli miniliiga finaalturniir Tormas

3. mail toimus Tormas võrkpalli miniliiga finaalturniir, kus osales ka meie kooli tüdrukute võistkond. Tüdrukud saavutasid finaalis väga tubli 3. koha. Võistkonnas mängisid Maarja Allik, Maria Allik, Anni Sankmann, Kaisa Rei, Emma Vilberg ja Hanna Koks. Võistkonda juhendas Kadri Kuusik. Palju õnne!