Meie tegemised märtsis

Võrkpalli miniliiga, solistide konkurss „Kuldne mikrofon“, kolme kooli kabe, 3. klasside õpioskuste päev, mõttespordi olümpiaadilt võistkondlik 3. koht, matk “Sakala teel”, teadusajakirjade viktoriin, kooli meistrid korvpallis, matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor, koolidevaheline jäähokiturniir Kuldlitter, 27. A. Maramaa nimeline matemaatika ülesannete lahendamise võistlus

Võrkpalli miniliiga

28. märtsil toimus Pärnus tüdrukute minivõrkpalli EVF finaalturniir. Meie kooli võistkond saavutas võistlusel 1. koha. Võistkonda kuulusid: Maarja Allik, Maria Allik, Anni Sankmann, Kertu Pihu, Kaisa Rei, Emma Vilberg ja Hanna Koks. Võistkonda juhendas Kadri Kuusik. Palju õnne!

Solistide konkurss „Kuldne mikrofon“

22. märtsil toimus kooli aulas solistide konkurss „Kuldne mikrofon“. Osales 27 õpilast 1.-7. klassini. Konkursi tulemused:

1. klass: I koht Johanna-Liisa Hanson 1.c, II koht Meribel Kuldsepp 1.b

2. klass: I koht Marcus Lepiko 2.a, II koht Mirell Lisett Ott 2.c, III koht Uljana Jaskevitš 2.b

3. klass: I koht Elianna Murekas 3.c, II koht Krisette Sova 3.d, III koht Romet Širokov 3.c

4. klass: I koht Mirell Šeffer 4.a, II koht Hanna Liisa Kessel 4.c, III koht Carolina Reiles 4.c

5.-7. klass: I koht Kertu Pihu 6.c, II koht Kristiina Tsõtsin 7.c, III koht Artjom Jaskevitš 5.b

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh lauluõpetajatele!

Kolme kooli kabe

Üheksandat aastat kohtusid kolme kooli kaheksaliikmelised võistkonnad vene kabes. Sõprusturniiril osalevad Peetri LA Kool, Suure-Jaani Kool ja Viljandi Jakobsoni Kool.

Seekord oli kohtumise korraldamise järg Peetri koolil. Kui Viljandimaa noorte kabe meistrivõistlustel saime Suure-Jaani kabetajatest jagu, siis nüüd tuli tunnistada nende paremust. Suure-Jaani võitis 88,5 punktiga, meil 79,5 punkti ja Peetri koolil 59,5 punkti. Turniiri võitis Igor Nikitin (Suure-Jaani) 18,5 punkti, teisena Monis Brauer (Suure-Jaani) 17,5 punkti ja kolmandana Kevin Kasik (Viljandi) 15,5 punkti. Järgnesid Tanel Männik (Suure-Jaani) 14,5 punkti, Kaupo Kruusmäe (Viljandi) 14 punkti ja Kaur Kivilaan (Viljandi) 13 punkti.

Peetri koolis korraldatud turniir läks ladusalt ja vastuvõtt oli igati tasemel. Järgmine kohtumine kabesõpradega toimub 2019 kevadel meie koolis ja on arvult kümnes.

Aivar Hommik, võistkonna juhendaja

Vasakul Kaur Kivilaan

3. klasside õpioskuste päev

Käisime 20. märtsil Andre, Eva-Maria ja õpetaja Tiiuga Kesklinna koolis õpioskuste päeval. Päev algas sellega, et olime kaks tundi oma koolis ning siis läksime Kesklinna kooli. Kõigepealt läksime esimesele korrusele, kus loositi numbritega välja segavõistkonnad. Seejärel läksime me suurde saali mängu reegleid kuulama. Mängus osalesid paljud Viljandi maakonna koolid. Klassid olid muudetud Eesti maakondadeks ja linnadeks. Igas viieteistkümnes linnas olid erinevad ülesanded. Kui olime ühes maakonnas ära käinud, siis saime oma reisipassile templi. Kui võistluse aeg läbi sai, siis läksime sööma. Pärast seda jagati kõigile tänukirjad ning selgitati välja esimene, teine ja kolmas koht. Eva-Maria võistkond sai esimese koha ja minu ning Andre võistkond sai kolmanda koha. See oli väga lõbus, põnev ja naljakas päev. Mulle väga meeldis!

Elisabeth Siimu

3.c klassist

Mõttespordi olümpiaadilt võistkondlik 3. koht

20. märtsil toimus mõttespordi olümpiaadi finaaletapp, kus Jakobsoni kooli võistkonnal õnnestus 5.-9. klasside arvestuses saavutada 36 kooli konkurentsis vene kabes kõrge kolmas koht. Meie kooli parimate mängijate tuumiku moodustavad 6.-7. klassi õpilased, mis näitab võistkonna noorust.

Individuaalselt saavutas 259 õpilase konkurentsis kõrgeima koha Kevin Jürgen 6.b. Kevin saavutas 251 punktiga 6. koha. Järgnesid Kevin Kasik 6.a 243 punkti 12. koht ja Marko Kagovere 6.a 221 punkti 18. koht.

Noorem 1.-4. klassi vanusegrupp lõpetas neljast etapist koosneva sarja 31 kooli konkurentsis viienda kohaga. Head taset näitasid Romet Širokov 3.c, Andre Ületoa 3.c, Kristin Lääts 3.c.

Juhendaja Aivar Hommik

Matk “Sakala teel”

Käisime õpetajate ja õpilastega 18. märtsil matkal „Sakala teel”. Päev algas nii, et buss viis meid Jakobsoni Kooli juurest Vanaõuele. Sealt matkasime 12,2 km Kurgjale. Teel oli kaks puhkepeatust, kus meile pakuti taimeteed, küpsist ja karaskit. Saime näha metsise kuke topist ja kuulda tema laulu. Ka ilvesest räägiti teisel puhkepausi platsil. Kurgjal ootas meid supp. Pärast loositi auhinnad välja nende vahel, kes ennast enne starti paberile kirja olid pannud. Õpetaja Tiiu oli ka üks võitjatest. Seejärel oligi aeg asuda koduteele. Mulle meeldis matk, sest see oli tore, põnev ja natuke väsitav.

Aleksandra Kena

Teadusajakirjade viktoriin

16. märtsil toimus teadusajakirjade viktoriini 6. voor. Sellel korral võitis 5.c klassi tüdrukute võistkond. Neile järgnesid võrdsete punktidega 7.a ja 6.c klass. Kahjuks on teised võistkonnad ära väsinud või unustanud kohale tulla. Ootame Teid ikka, lõpuni on jäänud kaks vooru. Edukat lugemist!

Loodusainete ja ajaloo õpetajad

Kooli meistrid korvpallis

15. märtsil toimus koolis klassidevaheline korvpalliturniir, võistlus oli tänavakorvpalli reeglitega kolm kolmele mängus, mänguajaga 6 minutit. Poistest osales 6 võistkonda ja tüdrukutest 5 võistkonda.

Võitjana väljusid turniirilt poistest 9.c võistkond ja tüdrukutest 7.b võistkond.

Teisena lõpetasid poistest 8.b, tüdrukutest 8c.b. ja kolmanda koha saavutasid poistest 7.b ja tüdrukutest 8.a võistkond.

Võitjate võistkondadesse kuulusid:

9.c poisid: Martin Oksa, Sander Martin Viitra, Pärtel Pärengrub

7.b tüdrukud: Keidi Kakko, Karoliine Käsper, Olesja-Väsvy Soitu

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

9. märtsil toimus Viljandi Jakobsoni Koolis matemaatika piirkonnavoor 4.-6. klassile. Kokku osales 124 õpilast Viljandimaalt.

4. klass lahendas 15. küsimusest koosneva testi. 5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded.