Meie tegemised märtsis

3. klasside õpioskuste päev, mõttespordi olümpiaadilt võistkondlik 3. koht, matk “Sakala teel”, teadusajakirjade viktoriin, kooli meistrid korvpallis, matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor, koolidevaheline jäähokiturniir Kuldlitter

 

3. klasside õpioskuste päev

21. märtsil toimus Kesklinna koolis õpioskuste päev. Meie kooli esindasid Eva-Maria Rohtla, Elisabeth Siimu ja Andre Ületoa 3.c klassist.  Päev oli huvitav ja tore. Moodustati loosiga segavõistkonnad ja kogu Kesklinna kooli väike maja oli võistlejate päralt. Läbida võis 15 linna (klassi). Igas linnas oli oma ülesanne täita. Vaja oli koguda ka võimalikult palju kilomeetreid erinevate linnade vahel. Kui punktid kokku löödi, siis said võistkonnad, kus olid meie lapsed, 1. ja 3. koha. Väga tublid!

Õpetaja Tiiu Mürk

 

Mõttespordi olümpiaadilt võistkondlik 3. koht

20. märtsil toimus mõttespordi olümpiaadi finaaletapp, kus Jakobsoni kooli võistkonnal õnnestus 5.-9. klasside arvestuses saavutada 36 kooli konkurentsis vene kabes kõrge kolmas koht. Meie kooli parimate mängijate tuumiku moodustavad 6.-7. klassi õpilased, mis näitab võistkonna noorust.

Individuaalselt saavutas 259 õpilase konkurentsis kõrgeima koha Kevin Jürgen 6.b. Kevin saavutas 251 punktiga 6. koha. Järgnesid Kevin Kasik 6.a 243 punkti 12. koht ja Marko Kagovere 6.a 221 punkti 18. koht.

Noorem 1.-4. klassi vanusegrupp lõpetas neljast etapist koosneva sarja 31 kooli konkurentsis viienda kohaga. Head taset näitasid Romet Širokov 3.c, Andre Ületoa 3.c, Kristin Lääts 3.c.

Juhendaja Aivar Hommik

 

 

Matk “Sakala teel”

Käisime õpetajate ja õpilastega 18. märtsil matkal „Sakala teel”. Päev algas nii, et buss viis meid Jakobsoni Kooli juurest Vanaõuele. Sealt matkasime 12,2 km Kurgjale. Teel oli kaks puhkepeatust, kus meile pakuti taimeteed, küpsist ja karaskit. Saime näha metsise kuke topist ja kuulda tema laulu. Ka ilvesest räägiti teisel puhkepausi platsil. Kurgjal ootas meid supp. Pärast loositi auhinnad välja nende vahel, kes ennast enne starti paberile kirja olid pannud. Õpetaja Tiiu oli ka üks võitjatest. Seejärel oligi aeg asuda koduteele. Mulle meeldis matk, sest see oli tore, põnev ja natuke väsitav.

Aleksandra Kena

3.c klassist

Teadusajakirjade viktoriin

16. märtsil toimus teadusajakirjade viktoriini 6. voor. Sellel korral võitis 5.c klassi tüdrukute võistkond. Neile järgnesid võrdsete punktidega 7.a ja 6.c klass. Kahjuks on teised võistkonnad ära väsinud või unustanud kohale tulla. Ootame Teid ikka, lõpuni on jäänud kaks vooru. Edukat lugemist!

Loodusainete ja ajaloo õpetajad

Kooli meistrid korvpallis

15. märtsil toimus koolis klassidevaheline korvpalliturniir, võistlus oli tänavakorvpalli reeglitega kolm kolmele mängus, mänguajaga 6 minutit. Poistest osales 6 võistkonda ja tüdrukutest 5 võistkonda.

Võitjana väljusid turniirilt poistest 9.c võistkond ja tüdrukutest 7.b võistkond.

Teisena lõpetasid poistest 8.b, tüdrukutest 8c.b. ja kolmanda koha saavutasid poistest 7.b ja tüdrukutest 8.a võistkond.

Võitjate võistkondadesse kuulusid:

9.c poisid: Martin Oksa, Sander Martin Viitra, Pärtel Pärengrub

7.b tüdrukud: Keidi Kakko, Karoliine Käsper, Olesja-Väsvy Soitu

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

9. märtsil toimus Viljandi Jakobsoni Koolis matemaatika piirkonnavoor 4.-6. klassile. Kokku osales 124 õpilast Viljandimaalt.

4. klass lahendas 15. küsimusest koosneva testi. 5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

4. klass

I koht Riin Põder

II koht Bethany Lisett Oro

III koht Laura Allik

5. klass

III koht Liya Rogolevskaja

6. klass

II koht Janeli Sillaots

Nimetatud 5. ja 6. klassi õpilased on oodatud osalema kolme maakonna võistlusele „Nutikad matemaatikud“, mis toimub 13. aprillil Pukas ja kus võistlevad Tartu, Valga ja Viljandi maakonnad.

 

Koolidevaheline jäähokiturniir Kuldlitter

11. märtsil toimus Viljandi Jäähallis jäähokiturniir Kuldlitter. Meie kooli võistkond koosseisus: Markus Madisson 5.c, Robin Pabunen 5.c, Kaarel Kauts 5.c, Markus Põru 5.a, Roland Mitt 5.a, Ats Erik Mitt 5.b, Kerten Kakko 4.a ja Jakob Kasemaa 4.a saavutas Viljandi Kesklinna Kooli võistkonna järel ja Paalalinna Kooli ees II koha.

Palju õnne!