Pressiteade

Jakobsoni Kooli juubeliaasta kulmineerub värvika ja piduliku nädalaga

12.–16. novembril tähistab Viljandi Jakobsoni Kool pidulike ürituste ja huvitavate koosviibimistega kooli 110. sünnipäeva.

Teisipäeval, 13. novembril kell 15 toimub kooli aulas kooli ajalooraamatute sarja viimase väljaande „Kõik on kokku aja lugu“ esitlus. Raamat kajastab viimase kuue aasta koolielu ja sisaldab õpilaste omaloomingu almanahhi. Raamatu koostasid Virve Kikas ja Eini Ilves.

Kolmapäeval, 14. novembril algavad projektipäevad „VJK 110“. Projektipäevade raames tutvuvad õpilased oma kooli ajaloo ja traditsioonidega, koolis kehtinud käitumisnormide ja koolivormidega läbi aegade, avatakse vanade aabitsate näitus, koostatakse oma klassi ajaleht, intervjueeritakse vilistlasi ja käiakse õppekäikudel Pärnus, Tartus, Kurgjal ja Viljandis.

Neljapäeval, 15. novembril kell 15 avatakse Viljandi Muuseumis näitus „Viljandi Eesti Hariduse Seltsi II järgu tütarlastekoolist Viljandi Jakobsoni Koolini“. Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni.

Neljapäeva, 15. novembril toimub ka traditsiooniline taskulampidega teatejooks, mida on korraldatud juba 48 aastat. 1.–4. klassid jooksevad kell 12 ja 5.–9. klassid kell 16. Joostakse ümber Riia maantee koolimaja. Pealtvaatajad ja kaasaelajad on väga oodatud!

Reedel, 16. novembril kulmineerub nädal piduliku kontsertaktusega, mille eriline lavastus võtab kokku kooli 110 aasta pikkuse ajaloo. Aktus lõppeb traditsioonilise ühise kringlisöömisega, mis sai alguse täpselt 100 aastat tagasi.

Meie tegemisi saab jälgida ka kooli kodulehe (www.vjk.vil.ee)
ja sotsiaalmeedia (https://www.facebook.com/jakobsonikool) vahendusel.

Lähem info:
Geit Mändmets
juhiabi
geit.mandmets@vjk.vil.ee

VJK_110