7.-11. jaanuar

Avame järgmise peatüki kooli päevaraamatust, mis kannab juba aastanumbrit 2013. Talve selgroog on tänaseks murtud ja päevad lähevad iga päevaga kukesammu võrra pikemaks.

Kaks pikka veerandit on veel kooli lõpuni ja tuleb pingutada, et klass või kool hästi lõpetada. Loodame, et kõik said vaheajal piisavalt puhata ja uut jõudu koguda.

Et mitte nii järsult uue aasta tegemistesse sukelduda, tuletame meelde möödunud aasta lõppu.

Meenutusi jõulunädalast

Põhikooli jõulupidu

Veerandi viimastel nädalatel valitses koolis tõeline ruumipuudus, sest 5.-9. klasside õpilased harjutasid jõulupeoks esinemisnumbreid. Kuna aula oli harjutajatest puupüsti täis, siis võis proovitegijaid näha koridorides, klassiruumides ja kõikvõimalikes ruumikamates paikades üle koolimaja. Mõned klassid tulid isegi nädalavahetusel kooli, et saaks lava peal proovi teha.

19. detsembril toimunud jõulupeol võis tõdeda, et harjutamine läks asja ette, sest kõikide klasside numbrid olid uhked, eriti elati kaasa 8.-9. klassi tantsukavadele.

Jõulukontsert 20. detsembril

Neljapäeva õhtul toimus traditsiooniline jõulukontsert, kus astusid üles lauljad ja tantsijad 1.-9. klassidest. Esimest korda suurel laval oli õpetaja Ilme Stööri juhendatav 1. klasside mudilaskoor, lisaks esinesid mudilaskoor Kirilinnud, poistekoor Mulgi-Jõmmid, lastekoor, noortekoor, solistid, flöödi- ja kandlering ning balletistuudio. Aitäh tublidele juhendajatele: Ilme Stöör; Kristi Vastisson; Kersti Soopa; Katrin Hommik ja Marit Neering.

Algklasside jõuluaktus 21. detsembril

Veerandi viimane päev oli kõige erilisem algklassi õpilastele, sest nende aktust külastas tõeline jõuluvana Jass. Kõik klassid esinesid jõuluvanale laulude, luuletuste, lühinäidenditega. Jõuluvana juhendamisel said lapsed ja ka klassijuhatajad lõbusaid mänge mängida. Eriti uhke oli aga see, et jõuluvana aitas õppejuhil Kaie Lõhmusel lastele kiituskirju jagada. On ikka uhke tunne küll saada kiitus ja soe käepigistus jõuluvana käest.

 

Jõulukuu kooliraamatukogus

Siginat-saginat jätkus meilegi. Sellel aastal oli meil esmakordselt avatud jõulukoobas, kus kaks korda nädalas võis hommikuti kuulata päkapikkude jõulumuinasjuttu ja õppida lõbusaid jõulumänge. Agarad raamatusõprade ringi lapsed olid ametis jõulukaunistuste valmistamisega, meid külastas raamatute müügiga kirjastus TEA, lapsed said uudistada uusi raamatunäitusi ja autasustati parimaid kooliraamatukogu lugejaid. Küll see detsembrikuu oli ikka vahva kuu!

Muinasjutuvõistlus

Juba 21. korda palusid Ann ja Ants Roos Haapsalust koolinoortel üle Eesti kirjutada muinasjutte. Nende poeg Sten armastas muinasjutte lugeda , kuid veel rohkem neid kirjutada. Paraku võttis raske haigus Stenilt elu väga noorelt. Oma poja mälestuseks kuulutavadki vanemad igal aastal välja „Steni muinasjutuvõistluse“. Tööd tuleb detsembrikuus ära saata. Parimatele kirjutajatele jagatakse auhindu Tallinna raekojas rahvusvahelisel lasteraamatupäeval, mida peetakse taani muinasjutuvestja Hans Christian Anderseni auks tema sünniaastapäeval. Ann ja Ants Roos on enim meeldinud muinasjuttudest välja andnud juba kolm kogumikku. Ajakirjas Hea Laps on avaldatud paljud võistlusele saadetud lood.

Meie koolis on muinasjutu kirjutamine populaarne just 5.-6. klasside õpilaste seas. Igal aastal saadab kümme-viisteist noort suleseppa oma loodu võistlema. Nii oli ka 2012. aasta detsembris. Seni on üks muinasjutt, mis kirjutatud meie koolimaja seinte vahel, jõudnud ka kogumikku. Võita ja tunnustust pälvida on igale inimesele meelt mööda, kuid kirjutamisrõõm on auhinda saamatagi üks ütlemata suur rõõm.

Hoiame pöialt muinasjuttudele, mis Jakobsoni koolist sel õppeaastal võistlustulle läkitati.

Meie pärlid

Aasta algas meie koolile rõõmustavalt. Nimelt pälvisid reedel, 4. jaanuaril peetud Pärlipeol tunnustuse kolm Jakobsoni kooli õpetajat. Pärlipidu on igal aastal toimuv suur spordi- ja kultuurirahva austamisõhtu, kus antakse üle spordiliidu ja kultuurkapitali aastapreemiad ning rahvakultuuri preemiad.

Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupi poolt välja antud preemia pühendumisega tehtud töö eest  said teiste seas meie kooli õpetajad Kristi Vastisson (muusika- ja pilliõpetaja), Marit Neering (balletistuudio õpetaja) ja Ants Kuusik (spordiõpetaja). Ants Kuusik võttis vastu ka spordiliidu preemia.

Õnnitleme teid tunnustuse puhul!

Füüsikaolümpiaadi koolivoor

Kolmapäeval, 9. jaanuaril toimus füüsikaolümpiaadi koolivoor. Kõigil õpilastel tuli lahendada viis teoreetilist ülesannet ja üks eksperiment. Parimaid ootab ees füüsikaolümpiaadi maakonnavoor 26. jaanuaril. Parimad olid:

8. klass: 1. koht Sten Siro 8a; 2. koht Kristofer Kõss 8d; 3. koht Laureen Reier 8c; 4.-5. koht Johanna Kristiina Jaansoo 8c ja Brenda Tarn 8c.

9. klass: 1. koht Aksel Allas 9c; 2. koht Martin Ruut 9b; 3. koht Jörgen Jürine 9b;       4. koht Ruth Schihalejev 9c; 5.  koht Anneliis Reili 9c.

Võit fotokonkursil

6.c klassi õpilane Silver Tõnisson osales ajakirja Eesti Loodus fotovõistlusel ja saavutas seal seenefotode kategoorias 1. auhinna. Õnnitleme võitjat ja soovime teravat silma!