22.oktoober – 2.november

Alustame päevaraamatu teise peatüki ehk teise õppeveerandiga

Vaheaeg möödus kõigile väga kiiresti ja kiiresti möödub kindlasti ka teine veerand, sest tänasest on teise veerandi tunnistuste kättesaamiseni ainult seitse nädalat. Nii et kohe esimesest päevast peale tuleb hakata positiivseid hindeid saama, sest päkapikud piiluvad.

Mida toredat on teoks saanud eelmisest sissekandest tänaseni?

4.a klassi õpilased külastasid Olustveres leivakoda. See asub suures ilusas vanaaegses hoones, mis 200 aastat tagasi oli magasiait. Magasiait oli koht, kust talumehed said vilja laenata. Leivakoja perenaine Eelika Vainola rääkis vanadest aegadest, kui toidupuudus suur oli ning leiva sisse ei pandud mitte erinevaid seemneid ega rosinaid, vaid hoopis aganaid ja jahvatatud puukoort.

Kõigepealt tuli pesta käed, seejärel sai igaüks voolida leivataignast meelepärase kujuga kakukese. Seni, kuni leivakesed ahjus küpsesid, uurisid lapsed vanu põllutööriistu ja seinal olevaid fotosid. Kõige suuremat huvi pakkusid viljasalved, kus sees rukis, oder, nisu, kaer. Suur ruum sai täis imelist lõhna, kui perenaine ahjust soojad leivad välja võttis. Nüüd teab iga meie klassi laps, et leiva tegemiseks on eelkõige vaja rukkijahu, vett, soola ja juuretist.

Esmaspäeval, 29. oktoobril osales 11 5.-8. klassi õpilast üle-eestilise projekti „Lugeda on mõnus“ ehk LOM avaüritusel Tabasalu ühisgümnaasiumis. Projektis lööb kaasa 13 kooli, talviseid ilmaolusid trotsides oli seekord kohale jõudnud seitsme kooli esindus.

Pärast koolimajaga tutvumist saime imetleda Jägala juga ning oma julguse proovile panna Türisalu panga vaateplatvormil. Nähtu-kuuldu kohta toimus viktoriin. Seejärel selgus, et keeleinspektsiooni

peadirektor Ilmar Tomusk pole ainult tõsine riigiametnik, vaid ka humoorikas lastekirjanik ning väga hea jutuvestja, kes sarmika esinemisega pani kuulajad oma raamatute vastu huvi tundma. Seejärel nägime Rakke gümnaasiumi õpilastega tehtud filmi „Kevade“ ainetel ning kuulasime suvel loetud heade raamatute tutvustusi. Kohtumine lõppes traditsiooniliselt ühises kringlilauas.

LOMi 13. tegevusaasta toob kaasa suure muudatuse ja projektis osalejad saavad edaspidi lemmikraamatute üle arutleda Facebookis.

Maakonna algklasside loovpäev

Sügisvaheaja esimesel päeval kogunes meie kooli ligi 70 algklasside õpilast 14-st koolist, et osaleda esimest korda peetaval maakonna loovpäeval. Loosimise tulemusel jagunesid lapsed kaheksasse erinevasse loovtuppa. Jakobsoni kooli õpetajate juhendamisel lasti loovusel lennata meisterdamise, loovkirjutamise, kunsti, kokkamise, rütmika, draama, loovtantsu ja seltskonnamängude loovtoas. Hiljem esitleti tehtut-kogetut ka teistele. Õpetajad osalesid regilaulu õpitoas ja sellest sündis päris asjalik ja lustakas regilaul. Lapsed avaldasid arvamust, et selliseid toredaid kogunemisi võiks olla lausa igal aastal.

31. oktoobril toimus Viljandi Linnaraamatukogus 5.-klasside infootsimise võistlus „Raamatutes peitub tarkus“.  Raamatukogu töötajad tutvustasid õpilastele erinevaid teatmeteoseid ning hiljem tuli neid samu raamatuid kasutades vastata kiiruse peale küsimustele. Meie kooli esindajad Bert Siimon, Liisa-Maria Komissaarov ja Oskar Lepmets 5c klassist saavutasid auhinnalise teise koha.

Neljapäeval, 1. novembril toimus tubakavastane loeng 5. ja 7. klasside õpilastele. Loengus räägiti suitsetamise mõjudest neidudele ja noormeestele, mokatubakast, e-sigaretist, vesipiibust, passiivsest suitsetamisest ja vähi tekke seosest tubakatoodete tarvitamisega. Lisaks näidati illustreerivaid pilte ja videoid tubakatoodete kahjulikkusest.

Neljapäeval lahendasid 70 viienda kuni üheksanda klassi õpilast matemaatikaülesandeid, et selgitada välja oma kooli iga vanuseklassi parim matemaatikatundja, kes saaks edasi võistelda edasistel matemaatikavõistlustel nii maakonnas kui üleriigiliselt.

On alanud igasuguste ainealaste olümpiaadide aeg. Olge nutikad!

30. november 2012