5. – 9. november

Päevaraamatu eelmine lehekülg lõppes lõiguga, kus oli juttu sellest, et 70 õpilast lahendas matemaatikaülesandeid. Nüüd on tööd parandatud ja parimad lahendajad teada.

 Matemaatikaolümpiaadi koolivooru parimad on:

5. klass

1. Oskar Lepmets 5c, 2. Bert Siimon 5c, 3. Hedi-Riin Kivikas 5a

6. klass

1. Saskia Lilli Lehtsalu 6c, 2. Liisa Kirs 6c, 3.-5. Helena Harriet Tamm 6c, Karolin Kivilaan 6c, Mait Makejev 6a

7. klass

1. Jakob Univer 7a, 2. Anett Larm 7a,3. Helene Maria Skovgaard 7a

8. klass

1. Brenda Tarn 8c, 2. Johanna Kristiina Jaansoo 8c, 3.-4. Lisanne Nääb 8c, Annabel Liinsoo 8c

9. klass

1. Jörgen Jürine 9b, 2. Alex Prantsen 9a, 3. Erli Mat 9c

Klassidevaheline viktoriin Sakala tundmises

Meie raamatukogu töötajad märkasid II veerandi alguses, et õpilaste seas on äkki väga populaarseks muutunud maakonnaleht Sakala: igal vahetunnil loeti ja lehitseti just seda ajalehte. Peagi selgus ka lugemishuvi põhjus. Esmaspäeval, 5. novembril sai alguse klassidevaheline viktoriinisari Sakala ja Viljandi ajaloo tundmises.

Esimesele võistlusele kogunes seitse 4-liikmelist võistkonda: 6.b, 7.d, 8.a, 8.c võistkond ning koguni kaks võistkonda 9.c klassist.

Uudistehuvilised pidid olema kursis viimase kahe nädala jooksul Sakalas kirjutatuga ning teadma Viljandi linnapeade nimesid. Kes veel ei teadnud, sai muu hulgas teada järgmist: Viiratsi vald andis esimesena nõusoleku uue Viljandi suurvalla moodustamiseks, puuseentest saab teha paberit ja juustest ehteid; Sakala sõnavõistlus tõi meile sõna „validaator“ asemele „tuvasti“; linnaraamatukogus võib näha Viljandi kunstikooli õpilaste näitust; kaisukaru sai 110-aastaseks; The Fuxx on edukas noortebänd Viljandist.

Tasavägise võistluse võitis 9.c klassi võistkond nimega Jemm: Eva-Liisa Vaarik, Merian Kadaja, Marie Johanna Univer, Johanna-Maria Opermann.

Nii vanu kui uusi Sakala-huvilisi ootab järgmine viktoriin juba 19. novembril

Algas üleriigiline mõttespordi võrguolümpiaad

Eesti Mõttespordi Liit, mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit, Eesti Renjuliit ja AS Kuma on võtnud korraldada üleriigilise mõttespordi võrguolümpiaadi. Sel aastal võtab võistlusest osa üle Eesti 56 kooli. Meie kool on sellel üritusel osalenud gümnaasiumina kahel korral. Eelmisel õppeaastal saadi vene kabes viies koht. Erinevalt varasematest aastatest osalevad meie kooli õpilased nüüd algkoolide ja põhikoolide arvestuses.

Olümpiaad toimub neljas etapis: I etapp – 06.11.2012, II etapp – 14.01.2013, III etapp – 04.03.2013, IV etapp – 06.05.2013.

Esimesel etapil osalesid kooli võistkonnas:

1.-4. klasside arvestuses: Gen-Horret Rand, 4b; Elisabeth Merendi, 4c ja Anette Printzmann, 4b

5.-9. klasside arvestuses: Roger Teor, 9a; Alari Hommik, 8c; Kevin Reichenbach, 8c; Alex Prantsen, 9a; Ott Martens, 8c ja Joonas Annok, 8c.

Nooremas grupis sai meie õpilastest parima, 23. koha (12 punkti) Gen-Horret Rand. Vanemas grupis pälvis Roger Teor 10. koha (15 punkti) ja Alari Hommik 11. koha (15 punkti).

Kui sa tahaksid end kooli võistkonnas vene kabes proovile panna, võta ühendust õpetaja Aivar Hommikuga. Järgmised tõsisemad kabelahingud peetakse 21. novembril Viljandi Spordihoones, kus toimuvad Viljandimaa koolide karikavõistlused vene kabes.

Tore päev Toredas talus

5.b klass koos klassijuhataja Eve Libega külastas ühte toredat talu, mille perenaine oli kokku pannud huvitava õppepäeva. Esmalt saime teada, mis asi on klassikaline labürint. Selle läbimiseks pidime jooksma 330 m. Õppisime tundma maisi ja saime teada, kuidas maisi kasutatakse. Kõige huvitavam oli orienteerumine maisipõllul. Saime paari peale mängukaardi, millele olid märgitud labürindi rajad ja 6 kontrollpunkti. Need tuli põllul ekseldes üles leida. Kõige kiiremad said ülesandega hakkama 32 minutiga, kõige kauem läks 1 tund ja 28 minutit. Mõnel võistkonnal jäigi teekond lünklikuks, sest kõiki punkte üles ei leitud. Enne labürinti minemist lugesime läbi väikese teksti ilvese kohta. Labürindis oli saadud teadmistest kasu: jõudes küsimusega sildini, pidime valima õige vastuse ja minema antud suunas. Kui valisime vale vastuse ja seega vale suuna, siis jõudsime tupikusse ja pidime eelmisse kontrollpunkti tagasitee leidma.

Panime proovile ka osavuse ja nutikuse. Võistlesime suuremõõtmelise tangrami kokkupanemises, ragulkaga pudelite tabamises, konksuga ja konksuta küsimustele vastamises, labürindimustri joonistamises jne. Õpetaja hoolitses selle eest, et grill pidevalt töötaks ja kõik vorstid ja vahukommid grillitud saaksid. Päeva õnnestumise eest peame tänama ka ilmataati.

Helkuri koolitus

5.b, 4.a ja 4.b klass, kes olid kõige kiiremad registreerujad, said osaleda maanteeameti ja politsei helkurikoolitusel. Roland Küttim 4.b klassist kirjutab sellest nii:

Õhtul kell 19.30 kogunesime kooli ette ja ootasime bussi. Buss sõidutas meid linnast välja Vana-Võidu ringrajale, meid saatis politseiauto. Kui buss peatus, räägiti meile, millised helkurid on kõige paremad ja kui kaugele nad paistavad. Siis tehti test, kui kaugele helkurid ja helkurvestid paistavad. Sellele järgnes veel üks test, nimelt oli teele pandud mustas riides nukk. Meile öeldi, et peame ütlema stopp, kui näeme teel nukku. Meist ei näinud nukku keegi ja buss sõitis nukule otsa. Siis läksime kõik välja ja rääkisime veel. Meelde jäid õpetussõnad – helkurit peab alati kandma, kui ei kanna, võid saada karistada, kõige kasulikum on helkurvest, pehmeid helkureid ei tohi pesta, helkur võib olla mõlemal pool, pimedal ajal ei tohi käia tumedates riietes. Jalgrattal peavad olema esi- ja tagatuled. Helkur võib olla elupäästja!

1.c klassi perepäev

Laupäeval, 3. novembril toimus 1.c klassi perepäev. Perepäeval osalesid 1.c klassi lapsed, nende emad-isad, õed-vennad ja teised sugulased ning klassijuhataja Kaie Lõhmus. Perepäev korraldati, et lapsed, lapsevanemad ja õpetaja saaksid rohkem tuttavaks ning tekiks omavaheline seltskondlik suhtlemine lisaks kooli- ja õppetöö alasele lävimisele.

Päev algas võimlas, kus kehalise kasvatuse õpetaja Kadri Kuusiku korraldamisel toimusid teatevõistlused. Lapsed said näidata, mida kõike nad kehalise kasvatuse tundides õppinud on ja vanemad said proovile panna osade jaoks juba pisut unarusse jäänud kehalise osavuse. Mitmed lapsevanemad tundsid võimlas mõnusat äratundmisrõõmu oma kooliajast. Hüppenöörid, hularõngad, saalihokikepid, litrid, pallid – kõik vahendid said läbi proovitud! Võimalas oli sagimist, kilkeid, hõikeid ja ergutushüüdeid nagu ühes korralikus kehalise kasvatuse tunnis. Õnneks ei toimunud teatevõistlused võidu peale ning igaüks sai oma sooritusest eduelamuse. Tegevusi saatis klassijuhataja heatahtlik pilk ja fotoaparaadi klõpsatused.

Pärast mõnusalt pingelisi teatevõistlusi said kõik soovijad ujuma minna. Ujulaski said lapsed demonstreerida, mida uut nad ujumise tundides õppinud on. Tundub, et kõik klassi lapsed on vee ja ujumisega sinapeal.

Päev lõpetati ühise piknikulaua taga kooli sööklas, kus lasti hea maitsta kaasavõetud toidupoolisel, kuulati klassijuhataja juttu tulevastest sündmustest ning aeti juttu oma lapse sõprade ja sõprade vanematega. Lapsevanemana julgen öelda, et sellised koostegutsemised lastega annavad täiskasvanud inimestele hea hetke aeg maha võtta ja elada kaasa oma laste tegevustele. Usun, et ka klassijuhatajale oli perepäev väga väärtuslik, sest koos tegutsedes ja koostegutsemist jälgides saab laste iseloomust, harjumustest ja käitumisest pisut teistsuguse ülevaate kui koolitunnis.

Lily ema Raili Toikka-Tamm

Laupäeval tähistame koolis isadepäeva. Ürituse kava kodulehel. Tulge kindlasti!

Uuel veerandist käivitus meie koolis videovalve. Kaamerad on paigaldatud kahekümnesse punkti nii koolimajas sees kui väljas. Esimestel päevadel taheti igati kaameratesse poseerida, aga nüüdseks ollakse harjunud. Loodame, et kaamerapilti on vaja tagantjärele uurida ainult viisaka käitumise ja heategude tuvastamiseks. Olgem oma käitumises igati korrektsed ja mitte kaamerate, vaid sisemise sunni tõttu!

Järgmine nädal on täis kooli sünnipäevaüritusi.

30. november 2012