26. – 30. november

Nädal lõppeb tõelise talveilma ja jõulukuu saabumisega. Aga praegu paneme kirja, kus veel enne tuisku-tormi käidi ja milliseid võite saadi.

Käisime Tartus Ahhaas
Käisime 26. novembril Tartus Ahhaa keskuses, kus oli palju põnevat. Kõigepealt pandi meile käte ümber käepaelad ja tutvustati reegleid. Ja siis tabas meid pommirünnak …. Nali! See oli tehtud nagu päris rünnak, aga oli tegelikult näidend. Maas olid pakid ja ühes pakis arvatav pomm. Kõigepealt otsis pommi välja treenitud koer. Tema leidis õige paki üles. Teisena asus otsima pommirobot, ka tema leidis õige ja lasi õhku, mille tagajärjel käis väga kõva pauk. pärast seda läksime planetaariumisse ja olime nagu kosmoses, nägime planeete ja nagu liikusime nende vahel, mõnel hakkas pea ringi käima, kuna seal tiirutati hullupööra. Siis uitasime majas ringi. Usute või mitte, aga saime jalgrattaga sõita 7 meetri kõrgusel maast. See oli jube!
Ahhaas oli ka nännipood, kus oli palju põnevat. Kuid üks asi, mis tundus rõvedana, oli pulgakomm, kus sees oli päris skorpion või mõni muu putukas. Väka! Siis läksime edasi Lõunakeskusesse 4D kinno, kus vaatasime filme rallist ja Draculast, kes aevastas meile näkku.
Kui minu arvamust küsida, siis oli see ikka väga põnev, tore ja lõbus päev ja ma arvan, et paljud, kes kaasas olid, on minuga ühel nõul. Tahaks tänada 6.b ja 6.a klassijuhatajaid, et nad meiega sellise reisi ette võtsid.
Kristel Kraun 6b


Mulle meeldis kõige rohkem Ahhaa teaduskeskuses pommiõppus. Põnev oli, kuidas pommirobot „pommi“ õhku lasi. Veel meeldis mulle planetaarium, rattaga sõit trossil, peeglituba, kõverad peeglid, tibud ja suur akvaarium. Planetaariumis oli põnev see, et me nagu lendasime planeetidest mööda, aga tegelikult vaatasime filmi. Lõunakeskuse 4D kinos oli väga lahe. Mulle meeldisid mõlemad filmid väga. Me võiksime teha rohkem ekskursioone.
Hetti Ustimenko 6a

Kõige ägedam oli Ahhaas 3. korrusel asuv keerutaja. Kõige hirmsam oli ratas, mis sõitis trossil. Minu arust oli see üks tore päev. Päev oli põnevalt sisustatud.
Andra Lebrett 6a
27. novembril käisid 9.d ja 9.e klass õppekäigul Riigikogus ja Lennusadamas.
Riigikogus anti meile lühiülevaade Toompea lossi ja Eesti seadusandliku kogu ajaloost ning tegevusest. Tundsime ennast mugavalt nii Valge saali kui ka ajakirjanike rõdu toolidel. Erilist elevust pakkusid nn ajakirjanike fuajee kõlavad seinad, mis sümboliseerivad sõnavabadust ja ka vastutust oma sõnade eest. Silma torkasid ka sakilised motiivid seintel-laes, nn saehambad, mille vastu oli võimalik oma keelt teritada.

Kaks ja pool tundi möödusid linnutiivul ka Lennusadamas erinevaid eksponaate uurides. Jõudsime ära käia ümbermaailmareisil kollase allveelaevaga, lennata USA-st lennukiga Tallinnasse ja Võhmasse, proovida selga erinevaid vormirõivaid, näha allveelaev „Lembitu“ sisemist elu ja koguda endasse tohutult infot erinevate merega seotud valdkondade kohta. Oli tore ja õpetlik päev.

Allveelaev „Lembitu“


Jakobsoni kooli 3.-4 klasside ujumisvõistluste tulemused
Vabaujumine
3. klassi tüdrukud:
1. Greta Raudsepp 3C 23,1
2. Sandra Allik 3A 23,2
3. Kirke Pütsepp 3C 25,3
3. klassi poisid
1. Ainar Peedo 3C 23,0
2. Marcus Anderson 3A 23,2
3. Karl Erik Jürisson 3C 26,1
4. klassi tüdrukud
1. Michell Ruda 4B 21,3
2. Kristi Orujärv 4A 22,3
3. Dana Stein 4C 23,1
4. klassi poisid
1. Kristjan Auspere 4A 15,7
2. Henri Kärmas 4A 18,2
3. Kaarel-Kaspar Mitt 4B 21,4
Rinnuliujumine
3. klassi tüdrukud
1. Sandra Allik 3A 32,0
2. Kaily-Ann Kiuru 3A 32,5
3. Gerli Napritson 3A 37,3
3. klassi poisid
1. Marcus Anderson 3A 33,1
2. Alex Mattias Vilberg 3B 35,4
3. Kenno Toom 3B 37,8
4. klassi tüdrukud
1. Michell Ruda 4B 29,2
2. Sandra Schihalejev 4C 30,2
3.-4.Karolin Sillaots 4A 31,6
3.-4.Karin-Maria Saarepuu 4B 31,6
4. klassi poisid
1. Kristjan Auspere 4A 21,2
2. Henri Kärmas 4A 26,8
3. Rome Nurmekivi 4B 27,7
3. klasside teateujumise võitis 3.c klass ja 4. klasside oma 4.a
Kaja Orobko, ujumistreener

10 olümpiastarti alustas 42. hooaega
TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari, mis katab terve Eesti: eelvõistlused maakondades ja viis üle-eestilist võistlust (ühel hooajal) – neli üksikalade etappi ning üks mitmevõistluse finaaletapp.
Võisteldakse võistkondlikus ja individuaalarvestuses. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis: vanem grupp – 13-14-aastased poisid ja tüdrukud – ning noorem grupp – 12 aastased ning nooremad poisid ja tüdrukud. Võistkondlikus arvestuses võistlevad koolide võistkonnad. Ühel üleriigilisel etapil on esindatud keskmiselt 60 kooli ja võistleb 315 last (2012. a statistika).
Viljandimaalt asuvad üleriigilises võistlussarjas starti 3 võistkonda: Viljandi Jakobsoni Kool, Viljandi Paalalinna Kool ja Kitzbergi nim. Gümnaasium.
Esimene maakondlik etapp toimus 28. novembril Paala viilhallis. Meie kool oli esindatud 35 õpilasega (keskmiselt 30 õpilast alal). Parima koha saavutas poiste nooremas vanusegrupis võistlev Oliver Roht kuulitõukes. Oliver sai tulemusega 8.86 ülekaaluka võidu. Paremuselt teine oli Jakob Univer vanema grupi kaugushüppes (4.77 II koht).
Esimene üleriigiline etapp toimub Tartus 8. detsembril, sinna pääsesid 2 meie kooli parimat.
MEIE PARIMATE TULEMUSED:
50 m jooks
TN 8,40 Marta Põldur (7.); 8,45 Katriin Kabanov (8.)
TV 8,09 Kaisa Allikoja (8.); 8,30 Rebeca-Lotta Aasmäe (14.)
PN 8,26 Aleksander Rink (5.); 8,31 Henri Kärmas (6.)
PV 7,41 Lauri Elur (3.); 7,38 (fin.7,41) Jakob Univer (4.)
kaugushüpe
PV 4.77 Jakob Univer (2.); 4.68 Marko Madisson (4.)
kuulitõuge 3 kg
PN 8.86 Oliver Roht (1.); 6.68 Reigo Veske (5.)
teivashüpe
TN 1.40 Katriin Kabanov (5.)
TV 1.90 Rebeca Lotta Aasmäe
Aivar Hommik, kehalise kasvatuse õpetaja


Filmiõhtu
23. novembril käisin ma koolis filmiõhtul. Filmi vaatasime kunstiklassis ning filmiks oli “Rentslimiljonär”. See on india film, mis on võitnud kaheksa Oscarit ja neli Kuldgloobust. Ma olin varem samanimelist raamatut lugenud, kuid film oli raamatust hoopiski erinev. Film rääkis elust Indias, kahe venna vahelistest suhetest, armastusest, India politseist ning elust India vaesemates piirkondades. Nii raamat kui film tundusid mulle mõlemad väga lahedad. Pärast filmi vaatamist arutasime filmi üle ja see arutlus meeldis mulle väga. Kui järgmine filmiõhtu tuleb, lähen ise kindlasti ja soovitan teistel ka tulla!
Lisanne Nääb 8.c
Kontserdid Pärimusmuusika Aidas juhatasid sisse advendiaja. Koolimaja aknad said ilusad tähekestega kaunistused, lumi tuli ka maha ja meel läks kohe helgemaks. Ära unusta, et kolme nädala pärast saad juba teise veerandi tunnistuse. Tee kõik, et seal oleksid head hinded, ehk on siis ka jõulukingid head.