Meie tegemised 11.-17. aprillil

Klaudia Tiitsmaa ja Urmas Vadi külalistund, raamatukogutunnid VJK-s, tehnoloogiapäev “Toit”, heategevuskampaania “Anname au”, teaduslahingu finaal, inseneriks või mehhatroonikuks? Viljandimaa koolide 1.-5. kl jalgpalli KV, 4. kooli sõpruskohtumine spordis toimus juba 55. korda

 

Klaudia Tiitsmaa ja Urmas Vadi külalistund

Esmaspäeval, 11. aprillil käisid elamusaasta raames 7.c klassil külas Klaudia Tiitsmaa ja Urmas Vadi.  Klaudia on Ugala teatri näitleja, kes on kaasa teinud paljudes teistes lavastustes ning filmiski. Kuulasime huviga, kuidas väikesest tüdrukust kujunes näitleja. Urmas Vadi on eesti kirjanik, kes kirjutanud lisaks raamatutele ja romaanidele ka erinevaid näidendeid. Hetkel on Urmas Vadil käsil romaan, mille kirjutamine erineb näidendi kirjapanemisest väga palju. Tiitsmaa ja Vadi mõtlevad kuidagi ühtemoodi, on teinud palju koostööd ja saavad väljaspool teatritki hästi läbi. Nende eesmärk oli rääkida meile oma elamustest ja ka sellest, mis neid elus õnnelikuks teeb.

Saime palju huvitavaid teadmisi, mis päriselt teatrilavadel ja kaamera ees toimub. Urmas jagas meile nõuandeid, kuidas kirjutada head raamatut. Klaudia jutustas, kuidas tema leidis oma kire ja soovis meile, et leiaksime ning teeksime seda, mis meile tõeliselt meeldib. Küsisime lõpus küsimusi, millele saime huvitavad vastused.

Meie klass nautis nendega kohtumist, saime uusi teadmisi ning oleme taas kogemuse võrra rikkamad.

Iris Olivia ja Laura-Liisa 7.c

P1100480

 

Raamatukogutunnid VJK-s

Raamatukogutunnid pakuvad head võimalust pidada koolitund väljaspool harjumuspärast klassikeskkonda ning arendada laste oskust tänapäevases teabekülluses iseseisvalt orienteeruda.

Sellele aitab kaasa ka kooli raamatukogu koduleht, kus infootsingukoolitus annab õpilasele hea võimaluse ja oskuse  iseseisvalt kasutada õppetööks vajalike allikaid.

Koos tegutsedes  ja arutledes jõuame soovitud tulemuseni!

Raamatukogu juhataja Erna Ardel

Tehnoloogiapäev “Toit”

12. aprillil toimus Viljandi Gümnaasiumis tehnoloogiapäev “Toit” seitsmenda klassi õpilastele. Kõik grupid said läbi teha viis töötuba. Me saime teada kust tulevad meie poodidesse troopilised puuviljad ja et banaan ei kasva puu otsas, vaid on rohttaim. Me uurisime jookide happesuse taset ja seda, millistes jookides on looduslikud värvained (NaOH lahusega muutub roheliseks) ja millistes mitte. Õppisime, kuidas teha kohupiima piimast ja sidrunihappest. Uurisime erinevate loomade hambaid ja liigitasime neid. Viimases töötoas panime õuntest saadud energiaga väikese pirni põlema.  Päeva lõpus sõime ühiselt ülimaitsvat torti.

Sarah Elisabeth Soitu, Linda Elisabeth Laur, Karolin Sadam, Grete Roostik, Diana Stelmokas, Laura-Liisa Sell

TOIT

 

Heategevuskampaania “Anname au”

Jakobsoni kooli kodutütred osalevad heategevuskampaanias “Anname au”. Kampaaniaga kogutakse raha Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, et nad saaksid abistada viga saanud veterane ja nende lähedasi ning ühiskonda laiemalt.

14. ja 15. aprillil müüsid kodutütred koolis veteranide toetussümbolit sinilille rinnamärke ja siniseid käepaelu. Kampaania kestab 1. maini ja kõigil, kes soovivad meie ettevõtmist toetada, on võimalik 2 euro eest soetada rinnamärk või käepael huvijuhi ruumist või kodutütarde käest.

P1100512

 

Teaduslahingu finaal

15. aprillil toimus Tartus Maaülikooli spordihoones teaduslahingu 2016 finaal, kuhu pääses 16 võistkonda üle Eesti. Pärast meeleolukat ja pauguga lõppenud avamist, tuli kõigil võistkondadel lahendada neli ülesannet. Metsa ülesandes tuli leida erinevate puitude kütteväärtused ja tihedused, toidu ülesandes tuli pärast vajalike arvutusi küpsetada muffineid, vee nurgas tuli uurida ja katseid teha  veega ning kindlaks teha, kas vesi kõlbab joogiks, linna nurgas oli põhiülesandeks  kokku panna osa autode elektriskeemist nii, et üks liige juhendab tiimi teisest ruumist raadiosaatja abil. Iga ülesande jaoks anti aega 30 minutit, mis oli selgelt vähe ja enamikel võistlejatel tuli ajast puudu. Viimaseks ülesandeks tuli žüriile ette kanda etteantud teemal teostatud uurimuse kokkuvõte ja tutvustada selle teemalist posterit, mis oli varem kodus valmis tehtud. Meie teemaks oli keskkonnaharidus Viljandimaal.  Päev lõppes ühise tordi ja muffinite söömisega.  Välja  kuulutati kolm esimest kohta, mida meie kahjuks ei saanud. Kokkuvõttes oli meeleolukas, huvitav ja väsitav päev.

 Saskia Lilli Lehtsalu, Andre Anijäev, Silver Tõnisson ja Maila Visnap

teaduslahing

 

Inseneriks või mehhatroonikuks?

15. aprillil käis 7.c klass uudistamas, mida tehakse Viljandis Cleveronis. Cleveron toodab SmartPosti pakiautomaate ja tuleneb sõnadest clever box. Käik oli lühike, kuid tore ja olen kindel, et paljud said sealt ka inspiratsiooni edaspidiseks eluks. Kontor ja tootmishoone on üks tervik: väga ilusa disainiga ning pealtnäha kulges kõigi töö äärmiselt sujuvalt ja läbimõeldult.  Viljandis on Cleveronil 35 töötajat.

Oma toodangut eksporditakse igasse ilmakaarde, paljudesse riikidesse.  Cleveron kogub aina rohkem kuulsust  kõrgtehnoloogilise robot-pakiautomaadiga, mis kaalub 4 tonni ja välimuselt meenutab ulmelises filmimaailmas nähtut.  Cleveroni pakiautomaatide nõudlus erinevates maades on suur ja kasvab veelgi.

Olime üllatunud, et väikeses Viljandis tehtu on maailmas nõutud kaup.

Caspar Aru, 7.c

 

Viljandimaa koolide 1.-5. kl jalgpalli KV

14. aprillil osales meie kooli võistkond Viljandimaa koolide jalgpallivõistlusel. Poisid olid väga tublid ja võitsid 1. koha ning tagasid sellega pääsu vabariiklikule finaalvõistlusele.

Võistkonda kuulusid: Rome Veske, Timo Tiido, Morten Siht, Madis Mäe, Oliver Puks, Raimond Mets, Robin Joost, Kevin Kask ja Raven Raidväli. Võistkonna juhendaja on õpetaja Pille Hendrikson.

jalgpall

 

4. kooli sõpruskohtumine spordis toimus juba 55. korda

1962. aastal alguse saanud koolidevahelisel sõpruskohtumisel võtavad seni aastatki vahele jätmata mõõtu Viljandi Jakobsoni Kool, Jelgava 4. KK, Ülenurme Gümnaasium ja Ventspilsi 4. KK. Ventspilsi kool liitus uue koolina 2015. aastal, kui Riia 49. KK loobus jätkamast. Antud koolide põhikooli astme (alates 2013) õpilased võistlevad omavahel kergejõustikus, korvpallis ja nooleviskes. Punktiarvestust peetakse eraldi poistele ja tüdrukutele ning koondina punktid liidetakse. Kui eelmisel aastal Jelgavas toimunud spordikohtumise võitsid Jelgava noored, siis sel aastal Ülenurmel peetud võistlusel tuli leppida lõunanaabritel hoopis viimase kohaga. Kohtumise üldvõidu vormistas esmakordselt Ventspilsi kooli võistkond, edestades Ülenurme ja Viljandi võistkonda. Ventspilsi kooli võistkonnal õnnestus võita poiste korvpall ja ülejäänud aladel olla teisel positsioonil. Jakobsoni Kooli õpilastel läks paremini kergejõustikus, kus võideti tüdrukute koondarvestuses I koht ja poiste nooleviskes, kus saavutati samuti I koht. Individuaalse esikoha saavutas kergejõustikus Karol Lota Kinsi, kes sprintis 60m ajaga 8,59 sekundit.

Kergejõustikuvõistkonna üksiktulemused:

Poisid:

60m- Joel Uustal 8,28 (3.); Virgo Lebedev 8,45 (4.); Henri Kärmas 8,51 (5.)

800m- Raul Viitmaa 2.32,06 (6.); Virgo Lebedev 2.47,34 (7.); Andreas Hantson 2.52,21 (8.)

Kaugushüpe- Virgo Lebedev 4.80 (4.); Joel Uustal 4.76 (5.); Henri Kärmas 4.58 (7.)

Kõrgushüpe- Henri Kärmas 1.45 (7.); Joel Uustal 1.45 (10.); Andreas Hantson 1.45 (10.)

Kuulitõuge (5kg)- Joosep Voll 11.32 (2.); Mait Makejev 9.93 (4.); Alex Patrik Org 9.82 (6.)

Tüdrukud:

60m- 1. Karol Lota Kinsi 8,59 (1.); Merili Jõeste 9,03 (4.); Rebeca Lotta Aasmäe 9,68 (11.)

400m- Rebeca Lotta Aasmäe 1.09,88 (2.); Ragne Randmäe 1.10,95 (3.)

Kaugushüpe- Merili Jõeste 4.58 (2.); Ragne Randmäe 4.26 (5.); Johanna Mõtsar 4.25 (6.)

Kõrgushüpe- Johanna Mõtsar 1.40 (2.); Merili Jõeste 1.40 (4.); 5. Katriin Kabanov 1.35 (7.)

Kuulitõuge (3kg)- Ragne Randmäe 8.55 (3.); Katriin Kabanov 8.23 (4.); Karol Lota Kinsi 7.70 (9.)

56. nelja kooli spordikohtumine toimub 2017. aasta kevadel Ventspilsis.

Aivar Hommik

4.kooli kohtumine