Meie tegemised 4.-10. aprillil

Loodusajakirjade viktoriin 7. voor, loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor, saksakeelne teatri- ja muusikapäev, August Maramaa nimeline matemaatikavõistlus, füüsikaolümpiaadi lõppvoor

Loodusajakirjade viktoriini 7. voor

5. aprillil toimus juba 7. voor loodusajakirjade viktoriinist. See kord pidid võistlejad näitama oma teadmisi näiteks elektrist, loomade meeltest ja teismelise aju kohta. Selle vooru võitis 5.a võistkond, teisele kohale tuli 6.b võistlejad ja kolmandaks tulid 7.a klassi noormehed. 

Üldjärjestuses juhib ikka 6.a klassi võistkond. Üks voor on veel jäänud, see toimub maikuu alguses aprillikuu “Imelise teaduse” põhjal.

Maila Visnap

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

5. märtsil toimus loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor. Meie kooli parim oli Bert Siimon, kes saavutas maakonnas II koha, vabariigis oli 26. Ta on kutsutud vabariikliku vooru, mis toimub septembris. Maakonnas saavutas 4. koha  Enrico Koormann. Tublid olid ka teised osalejad: Paul Aleksander Pai, Alexander Rink ja Kristjan Auspere.

Maila Visnap

Saksakeelne teatri- ja muusikapäev

6. aprillil toimus Paalalinna Koolis järjekordne saksakeelne teatri- ja muusikapäev. Osalejad olid viiest koolist, peale meie veel Heimtali, Kesklinna, Paalalinna koolist ning Tarvastu Gümnaasiumist. Meie kooli 9. c klassi õpilased esitasid vendade Grimmide kirjutatud muinasjutu põhjal teatritüki “Hänsel und Gretel”, seda loomulikult kaasaegses võtmes. Meie etendusele antud hinnangus kõlasid märksõnad: fantastiline, naljakas, ägedad kostüümid, selge ning hea hääldus, hea lavaline liikumine, väga lahe jne. Publiku ning ühtlasi ka žürii moodustasid Paalalinna Kooli õpilased. Võis näha, et etteasteid nautisid nii esinejad kui ka publik. Oli tore ning kindlasti ka kasulik üritus.

Saksa keele õpetaja Kaidi Kullama

saksakeel

 

August Maramaa nimeline matemaatikavõistlus

maramaaAugust Maramaa (6. aprill 1881 – 26. detsember 1941) oli Eesti poliitik, õpetaja ja Viljandi linnapea 1919–1921 ja  1927–1939. Linnapeana pühendus August Maramaa sellele, et Viljandist saaks kaunis sisemaa puhkelinn, kus on arenenud äritegevus ja tööstus ning kus on palju rohelust. Maramaa juhtimisel rajati Viljandisse palju puiesteid, parke, tänavaid ja uusi linnaosasid, ehitati staadion, EVE-hotell, uus raekoda, paigaldati rippsild lossimägedesse, ehitati neli koolihoonet, haigla, rannahoone ja palju muud. Viljandi legendaarse linnapea August Maramaa mälestuse  jäädvustamiseks kujundas kunstnik Aili Vahtrapuu Maramaa ja tema koera (Neff) elusuuruses skulptuur raekoja kõrvale Trepimäe algusesse. Skulptuur avati 3. augustil 2007. aastal. A. Maramaa lõpetas aastal 1902 Tartu Õpetajate Seminari ja  töötas seejärel Viljandimaal ja Viljandis õpetaja ning koolijuhina. Ta on avaldanud hulgaliselt matemaatikaõpikuid.

August Maramaa kui  kauaaegse matemaatikaõpetaja auks korraldatakse A, Maramaa nimelist matemaatika ülesannete lahendamise võistlust. Sellel aastal toimus võistlus 25. korda. Võisteldakse kolmes vanuserühmas: 7.- 8. klass, 9. -10. klass ja 11. – 12. klass. Võistlema kutsutakse matemaatikaolümpiaadi piirkonnavooru parimad.

Meie kooli õpilastel läks väga hästi. 7. – 8. klasside arvestuses võitis esimese koha Bert Siimon 8.c klassist ja teisele kohale tuli Hedi-Riin Kivikas 8.a klassist. 9. – 10. klasside arvestuses võitis teise koha Andre Anijärv 9.c klassist. Õpilaste juhendajad on Eva Loodus, Tiina Vilberg ja Maila Visnap. 

 

Füüsikaolümpiaadi lõppvoor

9. ja 10. aprillil toimus Tartus Eesti koolinoorte 63. füüsikaolümpiaadi lõppvoor. Viljandist pääses lõppvooru neli õpilast, kolm Viljandi Gümnaasiumist ja põhikooli osas esindas Viljandimaad meie kooli õpilane Andre Anijärv. Andrel läks väga hästi, ta saavutas 9. klasside arvestuses 6. koha ja üldarvestuses oli põhikooli õpilastest 12. Andre teenis oma teadmistega välja kolmanda järgu diplomi.

Andre Anijärve füüsikaõpetaja on Maila Visnap.