Meie tegemised novembris

Algklasside inglise keele päev. Osalemine Eesti Kosmosekoolide Võrgustikus. Isadepäeva perepäev. Teadusajakirjade viktoriin.

Algklasside inglise keele päev

13. novembril toimus algklasside inglise keele päev, mida seekord peeti Heimtali kooli spordihoones. Sellest võttis osa ka meie kooli neljandate klasside võistkond koos õpetajate Kristi Potteri ja Terje Tiidoga. Viljandi Jakobsoni Kooli 4. klassid olid üritusel mänguga „Simon says“. Lisaks meie koolile osalesid sellel päeval ka Viljandi Kesklinna kool, Viljandi Paalalinna Kool, Holstre kool, Suure-Jaani kool, Abja Gümnaasium ja Heimtali Põhikool. Iga kool esines ingliskeelse etteastega, üheskoos mängiti võistlusmängu ja inglise keelset „Aliast“. Päevast võttis osa ka Winnie Puhh. Kõik osalenud koolid said osalemise eest tänukirja ja väikse koti õunu. See oli tore ja lõbus üritus.

Kristin Põder ja Mirjam Sepp, 4.c klass

Osalemine Eesti Kosmosekoolide Võrgustikus
Eesti Kosmosekoolide Võrgustik loodi 2018. aasta sügisel ja sinna kuulub üheksa kooli. Üks neist on meie kool. Eesmärgiks on korraldada sondpallide teaduslende stratosfääri kuni 35 km kõrgusele ja koguda lennu jooksul erinevaid andmeid, mida saab kasutada loodusainete tundides ning õplaste uurimustöödes.
Reedel, 8. novembril toimus Tartus SPARK Hubis ja Makerlabis Kosmosekoolide Võrgustiku IV koolitus – alustame uurimusega.  Kuulasime, kuidas uurimustööle head hoogu sisse anda. Kohtusime mentoritega, kellega saime arutada oma lennu korraldamisega ette tulnud probleeme. Saime mitu head mõtet, mida veel uurida ja milliseid võrdluskatseid teha. Päeva lõpus saime osaleda töötoas, kus meisterdasime elektrimootorit või osa võtta teaduslikust väljakutsest.
Õpetaja Maila Visnap
Isadepäeva perepäev
Laupäeval 9. novembril toimus koolis isadepäeva perepäev, mis algas kontserdiga, kus esinesid meie kooli õpilased. Peale kontserti olid avatud õpitoad, kus isad ja emad said teha oma lastega erinevaid meisterdusi. Töötubade hulgas oli puutöö, võtmehoidjate tegemine, just dance, kaartide meisterdamise õpituba ja veel erinevad õpitoad Viljandi Avatud Noortetoalt, Viljandi Huvikoolilt, Taibukate Teaduskoolilt ja Sakala Malevalt. Lisaks õpitubades osalemise sai käia 7.c klassi kohvikus nimega Nobedad Näpud, kus pakuti maitsvaid suupisteid. Kohvikus teendindasid rõõmsameelsed ja viisakad õpilased, kellel on oma kohvikuga kindel eesmärk. Õpilased tegid kohviku, et õppida, kuidas firma toimib ja olla ettevõtlikumad. Esialgne idee oli kohvikuga koguda raha lõpureisiks, kuid kuna terve klassi ei soovinud sellesse ettevõtmisesse panustada, siis kahjuks ei saa see olla enam kohvikus töötavate õpilaste eesmärk. Koguneva raha kasutamine ei ole hetkel veel kindlalt ära otsustatud. Igal juhul on plaanis oma kohvik vormistada õpilasfirmaks.

Perepäev oli tegevusi täis nii ürituse jaoks töötavatele õpilastele ja õpetajatele kui ka lastele ja lapsevanematele.

Mathilde Kallaste
7.c klass

Teadusajakirjade viktoriin
6. novembril toimus teadusajakirjade viktoriini teine voor. Võitis 8.c võistkond 15 punktiga. Teiseks tulid 7.c tüdrukud 13 punktiga ja kolmanda koha said see kord 5.c klassi vaprad noored 9 punktiga. Sama järjestus on ka kahe vooru kokkuvõttes. Kogu tabeliga saab tutvuda fuajee stendil ja ruumis 229.
Õpetaja Maila Visnap